הנקמה המוזרה במנהיג הימין הקיצוני

אחד ממנהיגי מפלגת הימין הקיצוני "אלטרנטיבה לגרמניה", גילה כי בגדיו נעלמו לאחר שרחץ באגם. הגנב צעק "אין כאן שחייה לנאצים" ונמלט.

ניסן צור , כ"ד בסיון תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
istock

דעותיו הפוליטיות של מנהיג הימין הקיצוני הביאו אותו להשפלה פומבית.

אלכסנדר גולנד, אחד ממנהיגי מפלגת הימין הקיצוני "אלטרנטיבה לגרמניה", סיים את השחייה שלו באגם הייליגר בעיר פטסדם סמוך לברלין.

כאשר יצא מהאגם והתכוון ללבוש את בגדיו בדרך לביתו, ראה אדם לוקח את בגדיו וצועק לעברו "נאצים לא צריכים לשחות בכיף! אין כאן שחייה לנאצים!" לפני שנעלם בריצה.

הפוליטיקאי המפורסם והמושפל נאלץ לעשות את כל הדרך אל תחנת המשטרה כאשר הוא בבגד ים בלבד, שם הגיש תלונה נגד הגנב שנעלם עם בגדיו.

"מתרחצים אחרים התקשרו למשטרה ודיווחו על התקרית ללא ידיעתי. נאלצתי להחליף את המנעולים של הבית שלי, מאחר והמפתחות שלי היו במכנסיים שנגנבו" סיפר גולנד.

ההשפלה של איש הימין הקיצוני גברה עוד יותר לאחר שתמונות שלו צועד ברחובות פוטסדם לצד שוטר, כאשר הוא לבוש בבגד ים בלבד, הפכה לפופולרית ברשתות החברתיות. חלק מהמגיבים אף כינו את התקרית "קארמה שחזרה אל גולנד בעקבות דעותיו הפוליטיות".

בעבר רמז גולנד כי הוא אינו מביע התנגדות למעשי גרמניה הנאצית. "אם הצרפתים גאים בצדק בקיסר שלהם, אם הבריטים גאים בצ'רציל, יש לנו את הזכות להיות גאים בהישגים של החיילים הגרמניים בשתי מלחמות העולם" אמר גולנד בנאום בשנה שעברה.

משטרת פוטסדם הודיעה כי פתחה בחקירה בנסיון לגלות מי גנב את בגדיו של הפוליטיקאי המפורסם, כאשר על פי החשד המניע העיקרי הוא פוליטי.