בשבע מהדורה דיגיטלית

בזמנכם החופשי

כבר כמה שנים שהאלבום של שולי רנד, 'רצוא ושוב', כמעט נולד, אבל הצירים שלו ארוכים וחזקים במיוחד

, כ"ד בסיון תשע"ח

"צדיק", בביצוע שולי רנד
"צדיק", בביצוע שולי רנד
צילום: אוהד רומנו

כבר כמה שנים שהאלבום של שולי רנד, 'רצוא ושוב', כמעט נולד, אבל הצירים שלו ארוכים וחזקים במיוחד וכבר נפתח פער של שמונה שנים מהאלבום הקודם והבלתי נשכח 'נקודה טובה'. השבוע, סוף סוף, יצא האומן עם הסינגל הראשון מתוך האלבום החדש - "צדיק", שמדבר על הפער בין מה שנראה בחוץ למה שמתחולל בפנים.

***

השבוע יצא לדרך המיזם 'בימות פיס' שמפנק את הפריפריה במופעים של אומנים מובילים במחירים נמוכים. השנה הרחיב מפעל הפיס את המיזם בצורה משמעותית, ו‑90 אומנים ישתתפו בו מעכשיו ועד סוף השנה האזרחית. בין האומנים המשתתפים: ברי סחרוף, דני סנדרסון, אליעד, אברהם טל, אומנים דתיים וגם ערבים. לבירור המופע הקרוב לביתכם: www.pais.co.il.

***

לכבוד שבוע הספר יתארחו ארכיונאי הספרייה הלאומית בבתי קפה בירושלים ויגלו לציבור כמה מהסיפורים המרתקים ביותר שהם אוצרים. המוזיקולוגית תמר זיגמן (בית הקפה 'נוקטורנו', שני, כ"ח בסיוון), פרופ' אלחנן ריינר (באותו יום, ב'אדרבא'), ד"ר גיל וייסבלאי (שלישי, כ"ט בסיוון, באנה טיכו), ועל הצלה של סרטים והקלטות ענת וקס וגיל שטיין (רביעי, ל' בסיוון, ב'תמול שלשום'). ללא תשלום.

***

יעקב שוואקי השיק השבוע את אלבומו העשירי במספר 'MUSICA' - 'מוזיקה'. כדרכו של האומן, הוא משלב מגוון סגנונות מוזיקליים, והפעם גם מגוון שפות: אנגלית, עברית, צרפתית וספרדית. מנהל מוזיקלי: רפי גריידי.