מכה קשה לנבחרת אירן לפני המונדיאל

אחרי שנבחרות רבות ביטלו את משחקי ההכנה איתה לקראת גביע העולם בו תיקח חלק, כעת גם המלבישה "נייקי" מתנערת מהחוזה עם אירן

נרי וייס , כ"ו בסיון תשע"ח

כדורגל
כדורגל
צילום: istock

חברת האופנה "נייקי" מחרימה את אירן. אחרי שדונלד טראמפ הודיע כי הסכם הגרעין עם אירן מבוטל בשל הפרה שלה, ואחרי שנבחרות כדורגל רבות ביטלו משחקי ידידות מולה, כעת גם חברת נייקי, מותג הספורט הנמכר ביותר בעולם מחרים את אירן.

רק בשבוע שעבר קיבלה הנבחרת הלאומית של אירן מספר רב של ביטולים מנבחרות שונות, וזו נאלצת להגיע למונדיאל 2018 שיצא לדרך ביום רביעי הקרוב ברוסיה, ללא הכנה מספקת, כעת מסתבר שהיא תצטרך גם להחליף את כל ציוד הספורט של שחקניה.

החברה האמריקאית הודיעה כי היא מסרבת לספר לנבחרת הכדורגל האיראנית את הציוד לקראת טורניר גביע העולם שיצא לדרך בעוד חמישה ימים, כשזו נימקה בהחלטתה את הסירוב כשכתבה כי זאת בשל הסנקציות שהטילו כלפי המדינה הממשל האמריקאי ובראשם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ.

מאמן הנבחרת האיראנית, הפורטוגלי קרלוס קיירוש, פנה במכתב בהול לארגון הכדורגל העולמי, פיפ"א בדרישה שיכפה על חברת האופנה האמריקאית לספק את הציוד כמתוכנן, כשבמכתבו נכתב, "שחקנים מתרגלים לציוד שאיתו הם משחקים וזה לא יהיה נכון להחליף אותו ימים בודדים לפני טורניר חשוב כמו המונדיאל".

עוד ציין במכתבו קיירוש, כי עד כה נהגו שחקני הנבחרת האיראנית להתאמן בנעלים ובבגדי אימון של "נייקי" והחלפה של הציוד דינו פגיעה ביכולת המקצועית של שחקניו.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il