ח"כ יוגב: לעצור את שוד האדמות

לא קראתי לראש המתפ"ש מתאם הפעולות הפלסטיני אלא אמרתי כי בשטח שולט המתפ"ס, התארגנות פלסטינית לצורך השתלטות על אדמות מדינה

ח"כ מוטי יוגב , כ"ז בסיון תשע"ח

מוטי יוגב
מוטי יוגב
צילום: אלירן אהרון

אני מעריך מאד את חיילי צה"ל ומפקדיו, וכן את אנשי משרד הביטחון, המתפ"ש והמנהל האזרחי, ואף נלחם עבורם על תוספת תקנים למען יעשו את עבודתם.

בניגוד לדברי שר הביטחון, לא קראתי לראש המתפ"ש מתאם הפעולות הפלסטיני אלא אמרתי כי בשטח שולט המתפ"ס, התארגנות פלסטינית לצורך השתלטות על אדמות מדינה, במקום המתפ"ש שאמור להיות השליט בשטח יחד עם גורמי המנהל האזרחי וצה"ל.

מעריך מאד את שר הביטחון, חבל ששר הביטחון לא טורח לבדוק את העובדות ולתקוף אותי, על אמירה שהוא טוען שאמרתי שלא נאמרה על ידי. כנראה הגיעו לאוזניו דברים מקצינים שלא עושים את עבודתם ומחפשים דרכים לא להגיע לוועדת חוץ וביטחון לתת דין וחשבון, על מה שלא עשו.

הביקורת שהשמעתי בשבוע שעבר אמנם אינה נעימה, אך היא נכונה. במשך שנים מנהלת הרשות הפלסטינית פרוייקט להשתלטות מאסיבית על אדמותינו, אדמות מדינה בשטחי C ואדמות סקר, ואיש לא עשה דבר. מלבד תנועת רגבים, איש לא חקר ובדק את התופעה לעומקה, וודאי שאיש לא הכין תכנית לעצירת ההתפרעות הפלסטינית באדמות יהודה ושומרון.

קראתי ואני עדיין קורא למתפ"ש ולמנהל האזרחי לממש את סמכותו ואחריות ביהודה ושומרון: לעצור את שוד האדמות והטרור החקלאי, לעצור את טרור הבנייה והטרור הארכאולוגי, ולממש את הריבונות והמדיניות הישראלית בשטח.

הביקורת שאותה אמרתי הייתה עניינית. במדינה מתוקנת ודמוקרטית מותר לבקר, באופן ענייני את מערכת הביטחון, הם אינם חסינים מביקורת. אני מצפה ומבקש לשוב לשיתוף פעולה בוועדות, למען שיפור החיים האזרחיים ביו"ש.