לאחר כשבועיים במעצר – הקטין שוחרר

לאחר כשבועיים במעצר בשב"כ, מתוכם כ-10 ימים כשהוא מנוע מפגש עם עו"ד, שוחרר היום הקטין שנחשד בפגיעה ברכוש של ערבים למעצר בית.

ערוץ 7 , כ"ז בסיון תשע"ח

תעודת עניות. עו"ד עדי קידר
תעודת עניות. עו"ד עדי קידר
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

כשבועיים לאחר מעצרו של קטין שנחשד בפגיעה ברכוש ערבי, פרשיה עליה הוציא השב"כ צו איסור פרסום, הוא ישוחרר היום (ראשון) למעצר בית.

החל ממעצרו נותק הקשר עם הקטין והוא לא פגש עו"ד במשך כעשרה ימים. במהלך הדיון בשבוע שעבר בפני שופט בימ"ש השלום בראשל"צ גיא אבנון סיפר החשוד לשופט כי במהלך החקירה הוטרד מינית בידי חוקר בשם 'ברונו'.

השופט עדכן מיד את עו"ד עדי קידר אשר מייצג את הקטין מטעם ארגון חוננו. בנוסף, הורה השופט בהחלטתו לבדוק מידית את תלונתו של הקטין.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שייצג את הקטינים מסר "מדובר בכשלון נוסף של שירות הבטחון הכללי והמשטרה, אבל אני חושב שהפעם הזו הכשלון צורם גם לנו, כי נראה היה הפעם הזו שהמשטרה והשב"כ מנסים לעלות מדרגה וגם בעבירות רכוש לנסות ולמנוע מפגש, והדבר הזה צלח מספר פעמים".

"זו תעודת עניות למערכת המשפט ולפרקליטות, לכן השמחה מהולה בעצב. אני מקווה שדברים כאלה לא ישנו, אני מקווה מאוד שהציבור יבין בעיקר נוכח הפרסומים על הפעלת סוכנים, עד כמה מסוכנות הפעלות הסוכנים. מדובר בגיבובי שקרים, אנשים נעצרים על לא עוול בכפם, והציבור ידע וישמר." הוסיף קידר.

נוסיף כי מיד בסיום הדיון בשבוע שעבר, בתגובה לתלונות על הטרדה מינית מצד חוקר השב"כ, הגיש עו"ד קידר תלונה למבת"ן – הגוף אשר בסמכותו לחקור עבירות פליליות בידי חוקרי שב"כ. "מדובר במעשה נבלה אשר קיים צורך של ממש לבחון אותו באופן מיידי".

קידר כתב בתלונה, "מעשיו של החוקר מהווים עבירה של מעשה מגונה בקטין, וזאת כאשר הקטין הוא נחקר וככל הנראה אף כבול לכיסא מה שמגביר את החומרה ויכול לגבש את עבירת ההתעללות. בנוסף מהווים מעשים אלו עבירה של הטרדה מינית."

בנוסף, לפני כשבוע רופאת בית המעצר בפתח תקווה, בו עצור הקטין, ד"ר ילנה רודמן דיווחה לעו"ד כי הקטין לא חש בטוב והוא נזקק לטיפול רפואי, שבו בין השאר קיבל הקטין תרופת הרגעה בשם ולריאן.

אמו של הקטין תקפה את התנהלות השב"כ בתיק "המדינה צריכה לעמוד על הרגליים, זה מזעזע. אי אפשר להאמין שיש דבר כזה, זה בלתי נתפס. אני מקווה שלא פגעו בו. אני דואגת וממש מפחדת, אפילו לפושעים לא מתנהגים ככה, שללו לו את כל הזכויות. אני לא מבינה איך יכול להיות דבר כזה. אני רוצה שיתייחסו אליו בצורה הוגנת, בצורה שמגיעה לכל אזרח וקטין".