פרשת ההטרדה בכלא: הקמ"ן יוצא לחופשה

קצין המודיעין של בית סוהר גלבוע יצא לחופשה עד לסיום הליכי הבירור והחקירה בחשד להטרדה מינית של סוהרת ובדיקת מעורבותו בנושא.

ערוץ 7 , כ"ז בסיון תשע"ח

הוציאה לחופשה. קלינגר
הוציאה לחופשה. קלינגר
צילום: משה שי, פלאש 90

נציבת בתי הסוהר, רב גונדר עפרה קלינגר, הנחתה על הוצאת קצין המודיעין של בית הסוהר גלבוע לחופשה, עד לסיום הליכי הבירור והחקירה בעניין החשד להטרדה מינית של סוהרת על ידי אסיר ביטחוני, ובירור התנהלות הסגל והיחידה במקרה זה.

לפני מספר ימים דיווח ערוץ 20 כי שתי סוהרות באחד ממתקני הכליאה של שירות בתי הסוהר סיפרו למקורביהן שקצין המודיעין בכלא הכריח אותן לעבור מאגף פלילי לאגף המחבלים, לאחר שאחד ממנהיגי המחבלים בכלא הבחין בהן וביקש אותן.

על פי הדיווח, הסוהרות טוענות כי העברתן נעשתה על מנת לרצות את המחבלים ולשמור על ''שקט תעשייתי'' בבית הסוהר.

אחת הסוהרות, י', סיפרה על האירועים לאחד ממקורביה:"האסיר הביטחוני ראה אותי ואמר לי בואי תעבדי באגף שלי, עניתי לו: 'ממש לא'. יום אחד מפקד המשמרת שלי אמר לי שקצין המודיעין דרש שאעבור לעבוד באגף של האסיר. אמרתי לו שאני לא רוצה. המפקד ענה לי, 'דרשו אותך שם'. בהתחלה סירבתי להיכנס, זה אסיר שעושים לו הרבה כבוד בכלא, כולם משום מה דופקים לו חשבון”.

י' הזדעזעה ושיתפה את אחד ממקורביה שהחליט לחשוף את הסיפור ואמר: "במסגרת העבודה שלה היא עובדת בדרך כלל באגפים פליליים. בפעילות כזאת או אחרת היא הגיעה לאגף ביטחוני. אחד האסירים, דומיננטי ומנהיג באגף הזה פנה אליה, אמר לה 'את יודעת, אני רוצה שאת תעבדי אצלנו'. היא צחקה, לא האמינה שזה בכלל אפשרי שדבר כזה יקרה, שאסיר יקבע אם היא תעבוד באגף מסוים".

י' שחוששת לפרנסתה סיפרה על מה שעבר עליה ואמרה כי היא אינה מבינה מדוע סוהרות צריכות לשהות במחיצתם של מחבלים.

עוד אמרה למקורביה: “מדובר בארגון מאוד גדול. הכול קורה כאן בפנים ולא יוצא החוצה. זה מאוד קשה לנו בתור אזרחים לצאת עם דברים החוצה, אנחנו בורג קטן במערכת. השפלה כזו כמו שעברתי לא האמנתי שאעבור עד כדי כך שהוא הרשה לעצמו לגעת לי בישבן''.