נבחרו ''המורים של המדינה''

נשיא המדינה למורים המצטיינים: בידיכם נמצא האוצר היקר ביותר שיש לעם ישראל- עתידו. אתם חוד החנית בעיצוב העתיד שלנו.

אורלי הררי , כ"ז בסיון תשע"ח

המורים של המדינה
המורים של המדינה
צילום: קובי גדעון / לע"מ
נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נשא דברים הערב (ראשון) בטקס הענקת פרסי "המורה של המדינה".

במהלך האירוע הוענקו תעודות הצטיינות לשישה מורים מרחבי הארץ על פועלם, מסירותם ודרכם הייחודית לחינוך הילדים והנוער.

פרס "המורה של המדינה" הוענק זו השנה העשירית במטרה להעלות את קרנם של המורים בישראל ולהכיר להם תודה. בכנס השתתפו 15 המורים אשר נבחרו על ידי ועדה ועלו לשלב הגמר בו נבחרו ששת המורים המצטיינים.

"אני מאמין שהכול מתחיל בחינוך, אני מאמין באנשי חינוך", אמר הנשיא בדבריו, "בימים האחרונים קראתי עליכם המועמדים לתואר 'המורה של המדינה' – והתפעמתי. יש כאן, הערב מורים מקצה הארץ – עד קצה. מתל אביב ומירושלים, מחורפיש, מכפר בתיה, מכפר בלום שבצפון ומאשקלון שבדרום, וזו רק רשימה חלקית. ישובים שונים, מגזרי חינוך שונים, חינוך רגיל, כמו גם חינוך מיוחד".

הנשיא הדגיש: "בידיכם נמצא האוצר היקר ביותר שיש לעם ישראל – עתידו. אתם חוד החנית בעיצוב העתיד שלנו. על הכתפיים הרחבות שלכם מונחת אחריות כבדה. לטפח בילדינו זהות ייחודית להם, ומאידך להכשיר אותם לחיות בסביבה אזרחית משותפת, סובלנית, מכילה. לייצר הזדמנות למפגש ולשיח על מנת שיוכלו לבנות יחד עתיד משותף.

''זוהי משימה קשה, אך לא בלתי אפשרית. עלינו, כמדינה, מוטלת האחריות לצייד אתכם בכלים הטובים ביותר כדי שתוכלו לעמוד בשליחות הזאת בהצלחה. עלינו לעשות הכול כדי שיותר צעירות וצעירים יבחרו במקצוע ההוראה בעדיפות ראשונה ויהיו, כמוכם, מנהיגים, מנהיגי חינוך".

הנשיא בירך את המצטיינים והודה להם על עבודתם הקשה והחשובה, "אנחנו גאים בכם ומודים לכם".