יועץ לעבאס: שגרירות ארה"ב - התנחלות

יועצו של יו"ר הרש"פ קובע: בין היהודים לירושלים אין קשר ומדובר בפלישה אימפריאליסטית. שגרירות ארה"ב בירושלים היא התנחלות אמריקאית

ערוץ 7 , כ"ח בסיון תשע"ח

אבו מאזן
אבו מאזן
צילום: Issam Rimawi Flash 90

מחמוד אל-הבאש, השופט השרעי העליון של הרשות הפלסטינית ויועצו לענייני דת של יו"ר הרש"פ, מחמוד עבאס, קבע כי המאבק על ירושלים מתנהל בין בעליה החוקיים, שהם לדבריו, מוסלמים נוצרים וערבים לבין "כמה אנשים זרים מקרב האימפריאליסטים המערביים אשר להם אין כל קשר לאדמה הזו".

הבאש טען כי מדינת ישראל היא תכנית אימפריאליסטית מערבית שנועדה להחליש ולפלג את העולם הערבי וכי ליהודים אין כל קשר לירושלים והטענות בדבר זיקה אליה הן לא יותר מאשר סילוף של ההיסטוריה. כך מדווחים חוקרי מכון ממר"י.

את הדברים אמר הבאש במהלך כנס שארגנו המועצה האסלאמית- נוצרית להצלת ירושלים והמקומות הקדושים וארגון שיתוף פעולה האסלאמי תחת הכותרת "הדתות המונותיאיסטיות נגד ייהוד ירושלים והמקומות הקדושים בה". בכנס השתתפו גם בכירים ברש"פ, המופתי הפלסטיני, אנשי דת נוצרים ומוסלמים אחרים ושגרירים.

לדבריו "פלסטין היא לא הארץ המובטחת או ארץ האבות של היהודים, שכן אם היא היתה כזאת, כיצד יתכן שהם ראו בה אופציה אחת מבין כמה אופציות כאשר הם החליטו למצוא מקום להקמת מדינתם?".

בדבריו התייחס למהלכיו של נשיא ארה"ב סביב ירושלים ואמר: מה שעשה הנשיא האמריקאי טראמפ אינו אלא ביסוס של תכנית אימפריאליסטית שנועדה לזרוע באזור מדינה שתיצור חיץ בין החלק של העולם הערבי שנמצא ביבשת אסיה לבין החלק של העולם הערבי שנמצא ביבשת אפריקה, וזאת כדי לשמור על הנחשלות והפירוד של העולם הערבי ועל היכולת של המערב לשלוט עליו בקלות".

על שגרירות ארה"ב בירושלים אמר הבאש: "זוהי התנחלות אמריקאית בירושלים, והיא סמל מסמלי האימפריאליזם. אנו, 13 מיליון פלסטינים, אומרים כי ירושלים לא תיוהד וזהותה ותרבותה לא ישתנו והיא תישאר הבירה הנצחית של המדינה הפלסטינית..."