גבאי טוען: אין סיכום עם גנץ

יו"ר המחנ"צ מכחיש את הדיווח לפיו סיכם עם הרמטכ"ל לשעבר שהוא יהיה מועמד המפלגה לראשות הממשלה, "אני מתכוון להיות ראש הממשלה".

ידידיה בן אור , כ"ח בסיון תשע"ח

מכחיש. גבאי
מכחיש. גבאי
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר העבודה אבי גבאי מכחיש הבוקר (שני) בראיון ב'כאן ב' את הדיווח כי יהיה מוכן לפנות את מקומו בראשות העבודה לרמטכ"ל לשעבר בני גנץ.

"אשמח אם גנץ יצטרף למפלגת העבודה ובכלל לפוליטיקה", הבהיר גבאי אך הדגיש, "הצטרפתי לפוליטיקה כדי לשנות את המציאות במדינת ישראל. כדי לממש את התכניות שלי אני מתכוון להיות ראש הממשלה".

בסוף השבוע טען העיתונאי בן כספית בטורו ב''מעריב'' כי בין גבאי לגנץ הושג סיכום עקרוני, ולפיו גנץ יצטרף למחנה הציוני כמועמד המפלגה לראשות הממשלה, בעוד גבאי ימשיך להיות יו"ר המפלגה ומספר אחת ברשימה.

השניים סיכמו כי אם המפלגה תזכה בבחירות וגנץ ירכיב ממשלה, גבאי יהיה השר הבכיר בה. אם לא, גנץ יפנה את הזירה וגבאי ימשיך להוביל את מפלגת העבודה עד לפריימריז.

"גנץ כבר קיבל את ההחלטה ללכת לפוליטיקה, ולמרות רומן ארוך וחשאי שניהל עם שליחי משפחת נתניהו מבלפור, החליט לא להצטרף לליכוד", כתב בן כספית.

''אם אכן יגובש ההסכם הזה בינו לבין גבאי, הוא יזכה להיות מועמד לראשות הממשלה ארבע שנים לאחר שסיים את תפקידו כרמטכ"ל. יש אפשרות שהשניים סיכמו עקרונית, אך השאירו את ההחלטה הסופית לשלב מתקדם יותר", ציין כספית.