מוזס: הפגנות 'הפלג' - העיקר התמונות

ח"כ מוזס התייחס להפגנות בליל אמש תחת ביתו של ח"כ גפני, ואמר כי העובדה שהיתה זו הפגנה דלילה מלמדת שהיא לא התקיימה על דעת הרבנים

מיכל לוי , כ"ח בסיון תשע"ח

מנחם אליעזר מוזס
מנחם אליעזר מוזס
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר סיעת יהדות התורה בכנסת ח"כ מנחם אליעזר מוזס אמר הבוקר (שני) כי באמצעות חוק הגיוס המתגבש ניתן להשיג "כמה שנים של שקט", כלשונו.

"באמצעות חוק מוסכם ניתן להשיג כמה שנים של שקט", אמר מוזס בראיון ל'קול ברמה'. עם זאת הבהיר כי לפי שעה הכל פתוח. "שום דבר לא סגור בחוק עד שזה מגיע לשולחנו של היועץ המשפטי לממשלה".

בדבריו הוסיף כי לחברי הכנסת אין אמירה בעניין. "אנחנו כח"כים לא יכולים להכריע איפה להתפשר בחוק אלא רק גדולי ישראל", הבהיר.

בהודעה משותפת של יהדות התורה וש"ס בליל אמש הובהר כי עם קבלת החוק "יביאו הנציגים החרדיים את תזכיר החוק לשולחנם של מרנן ורבנן חברי מועצות גדולי וחכמי התורה, אשר הם לבדם יכריעו בנושא ויורו את הדרך בה נלך".

מוזס בדבריו אף בחר להמעיט בערך הפגנות 'הפלג הירושלמי' שנערכו אמש מתחת לביתו של ח"כ גפני ואמר כי העובדה שזו היתה הפגנה דלילה מלמדת שהיא לא התקיימה על דעת רבניהם.

"לא מאמין שרבני 'הפלג' נתנו להם אישור להפגין. עובדה שלא הגיעו כמעט משתתפים. העיקר הם מגיעים עם צלם מקצועי והתמונות נשלחות מיד לחו"ל לצורך גיוס כספים", סנט מוזס במפגינים.