תיכוניסטים לעזרת חקלאי עוטף עזה

לפעולות שיקום שדות עוטף עזה שנשרפו בטרור העפיפונים הגיעו הבוקר תלמידים מרשת בתי הספר החקלאיים 'רגבים' למבצע סיוע וסולידריות.

שמעון כהן , כ"ח בסיון תשע"ח

סולידריות צעירה. רגבים
סולידריות צעירה. רגבים
צילום: רגבים

סולידריות צעירה. חמו

תלמידים מרשת בתי הספר התורניים-חקלאיים 'רגבים' הגיעו היום (שני) לישובים בעוטף עזה על מנת לסייע בשיקומם של השדות שנשרפו בגל פיגועי העפיפונים מהרצועה.

ביומן ערוץ 7 שוחחנו על המבצע שיימשך היום ומחר עם גבריאל חמו, מנכ"ל עמותת 'רוח הגולן' העומדת מאחורי רשת 'רגבים', המספר כי הרעיון נולד דווקא אצל התלמידים עצמם.

"זה התחיל מהתלמידים הצדיקים שלנו. בכל השנים כשהם עובדים עם החקלאים בשדות בנגב בעמק המעיינות וברמת גולן הם מגלים סולידריות מלאה ועבודה משותפת עם החקלאים באזורי ההתיישבות והיה טבעי שכשהם רואים שיש מצוקה אצל החקלאים נכון יהיה להשתתף ולגלות סולידריות כחלק מהערכים שהם חיים על פיהם".

על העבודה עצמה מספר חמו: "מדובר בקטיפים, בשתילה מחדש של שדות שנשרפו וכל סוגי החקלאות הרגילים שהם בקיאים ורגילים בהם ועושים אותם מדי יום ביומו כחלק מהמערכת החינוכית הרגילה שלהם".

בדבריו מציין חמו כי לא מדובר בתרומה של יומיים עבודה ותו לא, אלא במבצע מתמשך שבו ישתתפו תלמידים ותלמידות של מסגרות 'רגבים' לאורך השבועיים הקרובים וגם בהמשך החודשיים הבאים אם יתבקשו יגיעו להמשיך ולתת סיוע נדרש.

"בנוסף, אזור חקלאי התיישבותי מאוד שמח לגלות סולידריות ממקומות התיישבותיים אחרים בארץ שבאים לתת סיוע ולהיות שותפים בהתמודדות מול הקושי החקלאי באזור הזה".

חמו נשאל אם כשעלתה היוזמה שמע קולות מודאגים מכיוונם של ההורים ששולחים את ילדיהם לאזור מתוח מבחינה ביטחונית. חמו משיב ומדגיש כי האירוע כולו מתרחש ומתקיים באישורם של ההורים ובתיאום עם מנהלת הטיולים של משרד החינוך. "הנושא מאושר ומאובטח. ההורים שמחים שהילדים שלהם מגלים אחריות וזה חלק מעניין חינוכי ערכי, חלק ממה שהם עוברים ביומיום, גילוי אחריות גם כלפי מתיישבים אחרים שנמצאים במצוקה באזור אחר מזה שבו הם נמצאים. זה חלק מהסולידריות והחינוך".

חמו מציין כי עזרה וסיוע לחקלאים במצוקה אינם חדשים לתלמידי מוסדות 'רגבים' ולמעשה "במשך כל השנים רגבים מסייעים לחקלאים אחרים שנמצאים במצוקה. לפני מספר חודשים היתה מצוקה לחקלאי באזור עמק יזרעאל, ובאירוע אחר עזרנו לחקלאים אחרים באזור העמקים, מי שנקלע למצוקה ומבקש עזרה אנחנו יוצאים לעזור. זה לא המקרה הראשון ולא האחרון".

סולידריות חקלאית
רגבים
פשטו על השדות עם שחר
צילום: רגבים