גלעד ארדן:
"ירושלים בטוחה בזכות לוחמות כמו הדס"

השר לביטחון הפנים בפתיחת תערוכה לזכרה של לוחמת מג"ב הדס מלכא הי''ד: "ברוך ה' יש לנו ירידה דרמטית בהיקף הפיגועים בעיר''.

עדו בן פורת , כ"ח בסיון תשע"ח

ארדן בתערוכה
ארדן בתערוכה
צילום: דוברות

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, השתתף (שני) באירוע פתיחת תערוכת "לוחמת" לזכרה של לוחמת מג"ב הדס מלכא ז"ל שנרצחה בפיגוע טרור בירושלים.

"בזכות הדס והלוחמים הנפלאים שלנו, ירושלים נעשית מקום בטוח יותר, והיא רק תלך ותתחזק. פרסנו יותר שוטרים בבירה, תורת ההפעלה שוכללה, העיר מרושתת במצלמות - והשנה, ברוך ה' יש לנו ירידה דרמטית בהיקף הפיגועים בעיר. ירושלים שוקקת חיים כפי שלא היתה מעולם", אמר ארדן.

''להיות לוחמת זה להחליט. להחליט מה את רוצה, להחליט למה את שואפת. להחליט מה חשוב לך. להחליט מה חשוב למדינה''.

ארדן פנה להוריה של הדס הי"ד. ''אתם, דוד וגאולה, גדלתם לתפארת אישה צעירה שהחליטה, ששאפה ובחרה לקחת על עצמה את האחריות העליונה, ולהיות נכונה לשלם את המחיר היקר ביותר עבור ירושלים, עבור ישראל".

צילום: דוברות

השר ארדן התייחס לכנס הבינלאומי של שרי ביטחון הפנים שאותו יזם ושיתקיים השבוע בירושלים. "השבוע אארח שרים ממדינות רבות שיגיעו לישראל ללמוד איך אנחנו מתמודדים עם טרור היחידים המאיים על העולם כולם. הם מביטים עלינו, על הניסיון שלנו – ושואלים – איך מתמודדים? כשמסתכלים על הדס, מבינים איך. התשובה היא ברוח. אותה הרוח שלכם שעמדה בשער שכם , שהיא גם רוחו של העם והמדינה כולה".

הדס מלכא הי"ד נהרגה במהלך פיגוע שביצע מחבל בשער שכם לפני כשנה, בעת ששירתה במג"ב במסגרת שירות קבע, והיא רק בת 23. "לוחמת" הינה תערוכה שקמה לזכרה ביוזמת הוריה של הדס, על מנת להנחיל את מורשתה.