חסון מצהיר: אין יותר קיזוזים

יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה יואל חסון הצהיר על סוף הקיזוזים, "קיזוזים הם הסכמים פוליטיים שהגיע זמנם לעבור מן העולם"

חזקי ברוך , כ"ח בסיון תשע"ח

אין קיזוזים. חסון
אין קיזוזים. חסון
צילום: Yoav Ari Dudkevitch/FLASH90

חסון מצהיר: אין יותר קיזוזים

יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה יואל חסון הצהיר בצהריים (שני) בפתח ישיבת סיעתו כי סיעת המחנה הציוני לא תאפשר יותר קיזוזים.

"לפני כשבוע שמעתי בפעם הראשונה דרך התקשורת על כך שאני לא מקזז את השרה גילה גמליאל שיושבת שבעה", תקף חסון, "מסתבר שהקואליציה מצאה טריק חדש, לבקש קיזוזים דרך התקשורת ולנסות לייצר סחיטה ולחץ על האופוזיציה".

לדבריו, "מבחינתנו, קיזוזים הם הסכמים פוליטיים, שהגיע זמנם לעבור מן העולם, בטח ובטח כאשר הקואליציה משתמשת בקיזוזים בצורה חסרת רסן ובזילות בכלי שנועד רק למקרים מעטים וספורים".

"לאור הניצול של הקיזוזים לצורך ביזוי ערכים לאומיים כמו שכול, אבל וזיכרון חללי צה"ל ולאור הפיכת הקיזוזים לעוד מכשיר להכתמת האופוזיציה וסימונה כלא פטריוטית", טען חסון.

"החלטתי כי סיעת המחנה הציוני לא תאפשר קיזוזים יותר בשום סיטואציה ותחשוף את המבקשים להתקזז בקואליציה כמו גם באופוזיציה באופן שוטף לציבור. מבחינתנו מעתה שקיפות מוחלטת עד שהתופעה הזאת תעלם. לא ייסחטו אותנו ולא יאיימו עלינו. אני מצפה שמפלגות האופוזיציה הנוספות יצטרפו אלינו ויפסיקו להתקזז באופן גורף מול הקואליציה הדורסנית", הוסיף.

חסון שיגר ליו"ר הקואליציה מכתב על כך שמעתה והלאה כל בקשה לקיזוז תענה בתשובה שלילית באופן אוטומטי.