שבוע הספר:
"אור השבת" מאת הרב גרוסמן

רעיונות וסיפורים על פרשת השבוע מאת הרב יצחק דוד גרוסמן.

קובי פינקלר , כ"ח בסיון תשע"ח

אור השבת
אור השבת
צילום: אלומות

אור השבת
אלומות
רעיונות וסיפורים על פרשת השבוע

חתני פרס ישראל, עוסקים בתחומים שונים, שרבים מהם לא מגיעים לתודעת הציבור הרחב. אחד מהם, שדברו כבר מגיע שנים רבות לכלל תודעה יהודית וישראלית הוא רבה השל מגדל העמק , הרב יצחק דוד גרוסמן, שמעלה עכשיו את הגיגיו ודרשותיו בספר "אור השבת – רעיונות וסיפורים על פרשת השבוע".

הספר בן קרוב ל-500 עמודים, כולל מסיפוריו ורעיונותיו של המחבר, שהוא גם נשיא מוסדות "מגדל אור", חבר מועצת הרבנות הראשית וחתן פרס ישראל, ומביא את סיפורו הבלתי נתפס של מי שבחר לעצמו כדרך חיים לסייע ולעזור לכל יהודי באשר הוא.

בין דפי הספר תמצאו סיפורים ועובדות חיים, חלקם מזיכרונותיו של הרב מימים עברו בירושלים של פעם, וחלקם תיאורים מפעילותו הייחודיות במשך כיובל שנים בנושאי חברה, חינוך, רווחה, קליטת עלייה, קירוב לבבות ועוד.

סיפוריו של הרב גרוסמן משולבים בדברי הגות ומוסר העולים מהפרשה. לצד זאת מובאים פסקי הלכה קצרים שנכתבו עבור תלמידי "מגדל אור", ילדי כפר הנוער "זוהרים" ונערי "אור ישראלי".

בין שורות הספר תוכלו לקרוא אנקדוטות משעשעות לצד עובדות מצמררות על הימים שבהם החל את פעילותו, ועל מהפכות שעשה במהלך השנים. בין היתר עולה מן הספר תרומתו המשמעותית בנושא אחדות עם ישראל ופועלו לקיום דו-שיח של הבנה וסובלנות, לקירוב לבבות ולהסרת המחיצות בין קהילות, עדות ושבטים.

הספר הוא הצצה לחייו המאתגרים והמפכים, מלאי הזוך והאמונה של הרב גרוסמן. הוצאת אלומות.