להשיג רכב חדש

השגת מימון לרכב חדש יכולה להגיע ממקורות שונים, אך בכל מקרה יהיה עליכם לפנות לגורם חיצוני שיסייע לכם לרכוש את הרכב.

תוכן שיווקי , כ"ח בסיון תשע"ח

רכב חדש
רכב חדש
iStock

רכב חדש הוא בבחינת חלום לגבי אנשים רבים. לרוב, נהגים יסתפקו ברכב בן כמה שנים שמבקר במוסך לפחות פעם בשבוע עם תקלות שונות, חלקן משביתות את הרכב לכמה ימים וחלקן גוזלות זמן וכסף.

למעשה, ניתן בהחלט לרכוש רכב חדש די בקלות. ישנן דרכים שונות לרכוש רכב חדש, וכדאי להכיר את האפשריות ולהחליט איזו מהן היא המתאימה ביותר.

בדרך כלל הבעיה שבה נתקלים בעלי רכב ישן שמעוניינים להחליף אותו היא מגבלה פיננסית. ככל שמדובר על רכב חדש ההוצאה תהיה כמה עשרות אלפי שקלים בכל מקרה. השגת מימון לרכב חדש יכולה להגיע ממקורות שונים, אך בכל מקרה יהיה עליכם לגורם חיצוני שיסייע לכם לרכוש את הרכב.

מה הם הקשיים בתהליך קניית רכב בליסינג

הדרכים המוכרות לרכישת רכב הן באמצעות נטילת הלוואה מהבנק, שירותי ליסינג, הלוואה חוץ בנקאית או הלוואה מההורים או אנשים אהובים שאתם סומכים עליהם. לכל אחת מן השיטות הללו יש חסרונות ויתרונות אך ישנן דרכים מומלצות יותר שעדיף לבדוק לפני שמחליטים על רכישה של רכב חדש מהחברה:

  • חברות ליסינג רבות מפתות אתכם בשלטי פרסומת, פרסומות בטלוויזיה ובאינטרנט להגיע אליהן ולקבל רכב חדש מהניילון. הן מציעות מימון לרכב ומבטיחות שתוך תקופה של כמה שנים אתם תהיו בעלי הרכב ללא שום בעיה. ברב המקרים המסמכים שעליהם תחתמו מחביאים סעיפים שונים שעלולים לפגוע בזכויות שלכם על הרכב, ולכן כדאי מאוד לעיין היטב בחוזה הקניה ולא להשאיר מקום לספק.
  • ככל שמדובר על מימון לקניית רכב אז כדאי להבין שזה תופס רק אם מדובר על 100% מימון. אמנם מימון של 75% מהסכום זה מכובד אך עדיין תיאלצו לחפש את שאר הכסף במקורות אחרים.
  • בדרך כלל ההחזר על המימון יתבצע בתשלומים קבועים למקור המימון. יש לברר אם מדובר על ריבית קבועה או ריבית צמודה. ישנם הבדלים גדולים בין שני המצבים וכדאי לקחת זאת בחשבון.
  • במקרים רבים הרכישה היא לא אמתית וגם בסופו של התהליך הרכב לא באמת עובר לרשות הרוכש אלא נשאר בבעלות של הגורם המממן.
  • חשוב להבין שרכב עלול גם לאבד את ערכו ובמצב כזה יהיה לא פשוט למכור אותו (אם תחליטו לעשות כן). בחירה בחברת ליסינג מתאימה תאפשר לכם להשיג רכב בעל שוק ובעל ערך לשנים רבות.
  • גם אם הרכב יעבור לבעלותכם במקרים רבים הוא ירשם כרכב יד שניה, דבר שיוריד את הערך שלו.

אז מה מומלץ לעשות?

על מנת להבטיח שאתם צועדים בדרך הנכונה, יש לפנות אל חברת ליסינג אשר מציעה לכם את התנאים הנוחים ביותר, כך שהקנייה תהפוך למשתלמת על כל הצדדים שלה. לדוגמה, חברה אשר מאפשרת לכם לרכוש רכב חדש ללא מקדמה היא ללא ספק אופציה שכדאי לברר לגביה. המקדמה היא במקרים רבים אחד האלמנטים שגורמים לוויתור על החלום.

כמו כן, חברה אשר מציעה מכוניות פופולריות שתמיד יש להן שוק, רכבי מיני במחיר משתלם, רכבים מסחריים ומכוניות מנהלים ממיטב בתי היצרן ברחבי העולם. הרי בדרך כלל הבעיה היא הוצאה של כסף מזומן שלרוב האנשים אין, וחברת ליסינג מובחרת שבאה לקראת הלקוח תציע את התנאים הטובים ביותר וכך כל מי שמעוניין להתקדם לרכב חדש יכול לעשות זאת בקלות ותוך זמן קצר ביותר.

מציאת הספק הנכון

אחד הכללים החשובים ביותר בקניית רכב מליסינג הוא מציאת חברת הליסינג המתאימה למשימה. ככל שמדובר על חברה גדולה ובעלת משאבים כך הסיכוי לקשיים יקטן באופן משמעותי. חשוב מאוד לעיין היטב בכל סעיפי החוזה שלכם ולא להשאיר זאת לידי הגורל. הסעיפים המשמעותיים ביותר שכדאי לשים אליהם לב הם:

  • כדאי לשים לב לאחריות על הרכב. במקרים רבים היא עשויה להיות קצרה יותר מאשר אחריות על רכב פרטי. קניית הרכב מליסינג לא אמורה להוריד את זמן האחריות.
  • כדאי לוודא שהרכב הוא 0 ק"מ (כלומר יתכן שיהיו כמה קילומטרים בשעון) ושהוא לא נפגע בזמן ההובלה.
  • חשוב לבדוק אם יש סעיף שמטיל עליכם קנס במידה ובחרתם לבטל את העסקה באמצע. אם יש סעיף כזה נסו להתמקח ולנסות להסיר אותו.
  • עמלת הגביה של התשלומים גם היא עשויה לייקר את התהליך. כדאי לבדוק את זה.

ניו קאר ליס מאפשרת קנייה של רכב במימון מלא 100%. החברה מציעה מגוון ענק של רכבים איכותיים ופופולריים בתנאים נוחים מאוד לקנייה כמו גם רכבים חדשים ללא בעלים קודמים ובתנאי מימון מעולים.

תנאי ההלוואה הם חלק חשוב מאוד בעסקה ויש להם השלכות משמעותיות למשך תקופה ארוכה, לכן כדאי מאוד לפנות רק לחברה בעלת מוניטין.