יהודה גליק פותח בשביתת רעב

חבר הכנסת מהליכוד שובת רעב עד אשר יסכים שר האוצר להטיל מס על טבק לגלגול. "אני לא יכול יותר לומר שידי לא שפכו את הדם הזה".

עדו בן פורת , כ"ט בסיון תשע"ח

ח"כ יהודה גליק
ח"כ יהודה גליק
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חבר הכנסת יהודה גליק הודיע אמש (ב') מעל דוכן הכנסת כי יפתח בשביתת רעב, עד אשר שר האוצר משה כחלון יעלה את המס על הטבק לגלגול.

''מי יעמוד דומיה לזכר 8000 אנשים שמתו השנה בגלל העישון? ארגוני הבריאות העולמיים פונים למדינת ישראל ומבקשים להשוות את המס על הטבק לגלגול, ואדון שר האוצר שם פס'', אמר גליק.

הוא סיפר כי ועדת הכספים בראשות חבר הכנסת גפני כבר קראה לשר האוצר להטיל מס על הטבק לגלגול בדיוק כמו המס על הסיגריות, ''כי ילדים נכנסים לסופר וקונים טבק, ושר האוצר משה כחלון מצפצף צפצוף אחד ארוך.

''ועדת העבודה הרווחה והבריאות בראשות ח''כ אלי אלאלוף הצביעה פה אחד בקריאה להשוות את המס על הטבק לגלגול, ואדון משה כחלון מוציא להם לשון ועושה להם 'נה'. הוועדה למלחמה בנגע הסמים בראשות ח''כ זנדברג, הזמינה את מנכ"ל משרד האוצר שאמר שהוא יודיע תוך חודש מתי הוא יקיים דיון בנושא. עברו כבר ששה חודשים והשר כחלון יורק לנו בפרצוף''.

עוד סיפר גליק במליאת הכנסת, "מבקר המדינה כותב דו''ח ומתחנן: התחייבתם להשוות את המס על הטבק לגלגול. ומשה כחלון לא אכפת לו, יורק עלינו אצבע משולשת. שר הבריאות, שאחראי על הבריאות מתחנן: תשוו את המס על הטבק לגלגול! אבל כחלון מצפצף.

"רבותי, ילדים בכיתה ח' וט' קונים טבק לגלגול במקום במבה. שר האוצר משה כחלון לוקח את הילדים שלנו בני ערובה משיקולים פוליטיים. מכיוון שבתורה שאני מאמין בה חיי אדם קודמים להכל ואני לא יכול יותר לרחוץ בנקיון כפי, ואני לא יכול יותר לומר שידי לא שפכו את הדם הזה, על כן ממחר אני פותח בשביתת רעב ללא הגבלה עד שלשר האוצר יהיה אכפת מילדי ישראל".