'הפלג': "פרק נוסף בגזירת השמד"

ביום שאחרי פרסום מתווה הגיוס מנצלים ב'פלג הירושלמי' את התגובות המעורבות של הח"כים החרדיים וטוענים כי רק תקציבים מעסיקים אותם

בן שאול , כ"ט בסיון תשע"ח

'הפלג הירושלמי', ארכיון
'הפלג הירושלמי', ארכיון
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

אנשי 'הפלג הירושלמי' חיכו לרגע הזה כדי לחזור להיות רלוונטיים בשיח הפנים-חרדי - והם אינם שוקטים על השמרים: בהודעה שפורסמה הבוקר מטעמם נראה כי ב'פלג הירושלמי' מנצלים את התגובות המעורבות של הח"כים החרדיים וטוענים כי רק תקציבים מעסיקים אותם.

"עולם התורה מציין היום את תחילתו של פרק נוסף במאבק העיקש נגד גזירת השמד הרוחני, שמטילים עליו גורמי השלטון. הללו בחנו היטב את רפיסות רוחם של הנציגות החרדית בכנסת אל מול גזירת היעדים והמכסות שהפילה חללים רבים מתוך היכלי עולם התורה, כשהללו עודדו והמריצו באופן רשמי את חורבן היהדות", נמסר מטעמם.

לדבריהם, מה שמעסיק את חברי הכנסת החרדיים - הם תקציבים בלבד. "זעקות השבר שנשמעים מפיהם של הנציגים החרדים הם על תקציבים וכספים ומילה לא על גורלם האכזר של אלפי בחורי החמד שיאלצו לשמש כבשר תותחים ולהתגייס רח"ל לצבא השמד, כתמורה וכקרבן עבור המשך קיומם של הישיבות - חבריהם ואחיהם לספסל הישיבה".

בדבריהם רמזו לתחילתו של המאבק הציבורי הבא. "רבני הוועדה להצלת עולם התורה ייכנסו למעונם של גדולי התורה, ויציגו בפניהם את תזכיר החוק ההרסני שמטרתו חורבן עולם התורה באופן המוצהר, וישמעו מהם את דבר המערכה - כדת מה לעשות, וכיצד לפעול נוכח פני הגזירות החדשות המשמשות ובאות נגד כלל עולם התורה בארץ ישראל".