"מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו"

דובר שלום עכשיו הביע שמחה על הריסת הבתים ו"אכיפת החוק בהתנחלויות". בתגובה ארגון רגבים הציע לו מקומות נוספים לרדיפת צדק

רפאל לוי , כ"ט בסיון תשע"ח

שבתי בנדט משמאל
שבתי בנדט משמאל
צילום: מאיר אליפור/TPS

דובר ארגון השמאל הקיצוני 'שלום עכשיו', שבתאי בנדט, הביע היום (שני) שביעות רצון מהריסת הבתים בנתיב האבות שבגוש עציון.

בסרטון שפרסם הוא אמר, "לאחר 17 שנות גזל, שנים של דחיות, התחמקויות, מניפולציות וגרירת רגליים, אכיפת החוק הגיע גם לנתיב האבות. הקרקע הפרטית תפונה כפי שפסקו שופטי בג"ץ".

"התקווה היא שהפינוי יעביר מסר חד וברור שעבריינות אינה משתלמת וידע כל מי שגוזל קרקע שדינו להתפנות. אנחנו נמשיך לעקוב אחרי כל בנייה וכל הפרת חוק וניאבק בכל ניסיון של המתנחלים לגזול קרקע ולמנוע את הסיכוי לפתרון שתי המדינות", הוסיף בנדט

בעקבות הדברים שהופיעו בחשבון הטוויטר של "שלום עכשיו" הגיב אסף פאסי, מנהל חברת המדיה פאסי.קראוס שניהלו את קמפיין הדיגיטל עבור תושבי נתיב האבות לבנדט: "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו! תתבייש שבתאי. שיקרת ביודעין גם לי במשך שנים בלשון חלקלקה. פשוט תתבייש".

בשיחה עימנו הסביר פאסי שהדברים קשורים לתקופה בה נתן משרדו שירותי דוברות למוא"ז הר חברון. בנדט, שהיה אז כתב שטחים ב"וואלה", הציג עצמו כאיש ניטרלי וכאדם שקשור להתיישבות וממקימיה. בנדט הכחיש את הדברים לחלוטין בטוויטר.

לשיח נכנסו גם תנועת רגבים. שהחליטו לבדוק את יושרתו של בנדט שטען "אני עקבי לחלוטין ברצוני לצדק"
"יללאה שבתי, בואו נתחיל" כך התחיל השרשור של תנועת רגבים שהביאו אין ספור סיפורי צדק בהם עסקו בשנים האחרונות ונוגעים להפרות חוק של ערבים ושנעשו ע"י ערבים ביו"ש בנגב במרכז ובגליל.

בתגובה לטענת אנשי שמאל שהצטרפו לדיון לפיה רגבים פועלת רק נגד ערבים, הציעה התנועה לאנשי שלום עכשיו להצטרף להגנה על ערבים המעונים ומוצאים להורג ע"י הרשות הפלסטינית בשל העובדה שמכרו קרקע ליהודים.

"שבתאי צריך לפרנס אשה וילדים. מי אנחנו שנתלונן על פרנסה של יהודים (במיוחד אם האירופים משלמים כל כך טוב)? רק העקביות, שבתאי, העקביות. מה יהיה עליה?", נכתב בציוץ של רגבים בו גם הוצע ל'שלום עכשיו' להיאבק בגזילות קרקע גם במקומות אחרים.

"הרשתות החברתיות הן צג בפני אזרחי המדינה. רבים שואבים מידע ממקומות אלה והנוכחות של אנשי שיח בהם כולל ארגונים חשובים כמו רגבים ודומיו היא קריטית" אומר פאסי. "חשוב להיות עדינים במקומות רבים, אך יש זמנים ועיתים בהם צריכים להוריד את הכפפות בשל העובדה שאנו נמצאים במלחמה תודעתית- כמו שהייתה היום ברשתות לגבי נתיב האבות."

"תגובות כאלה ומעורבות ברשתות החברתיות מורידות מסדר היום שקרים וחצאי אמיתות רבים. עובדות חזקות מהכל.

העובדה שאנשי ׳שלום עכשיו׳ ואנשי ׳יש דין׳ שהיו שותפים לדיון זה לא ענו לאף טענה של רגבים עומדת בפני הציבור שרואה ומבין אמת מול בדיה. אם בעבר קראו לטובים להיכנס לתקשורת, היום יש חשיבות לא קטנה מכך שה"טובים" ייכנסו לטוויטר ולרשתות ולהביע עמדות ודעות"