בנט: מודאג מעתיד היהודים בארה"ב

שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט, שוחח עם באי ועידת AJC על חשיבות הקשר בין יהדות ארה"ב וישראל. "עלינו לזכור שאנחנו משפחה אחת".

ניצן קידר , כ"ט בסיון תשע"ח

השר בנט בועידת AJC
השר בנט בועידת AJC
צילום: חורחה נובומינסקי

שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט, נאם הערב (שלישי) בועידת AJC (הוועד היהודי-האמריקאי) בבנייני האומה בירושלים.

הוא התייחס במרכז נאומו למצב הקשר בין יהדות ארה"ב וישראל. "הבעיה גדולה ביותר שלנו היא התהום העמוקה שנפערת בינינו לבין יהודי ארה"ב. סקרים מראים שיהודי ישראל הופכים יותר ימניים ויותר מסורתיים, בעוד שהיהודים האמריקאים נוטים יותר לשמאל ולליברליות. אבל זאת לא סיבה לפרק את היחסים בינינו. כולנו יהודים למען השם. אנחנו לא צריכים להסכים על הכל, אבל עלינו לזכור שאנחנו משפחה אחת".

"אפשר להתווכח, אפשר להתרגז, אבל אנחנו משפחה אחת ואנחנו צריכים תפוצה יהודית חזקה. איבדנו עשרה שבטים בגלל חוסר החיבור שהיה בינינו בעבר. אסור לנו לתת לזה לקרות. אני לא חושש מהמחלוקות שיש בינינו ולא אכפת לי שיהודי ארה"ב אפילו גם קצת כועסים עלינו. אם אתם כועסים זה אומר שאכפת לכם. אני מפחד מאלה שלא אכפת להם מה קורה פה", דברי השר בנט.

הוא הסביר כיצד בתפקידו כשר החינוך הוא מעוניין לגשר על הפערים. "המטרות העיקריות שלי הן להמשיך את 'אומת הסטארט-אפ' ולגדל פה עוד ועוד מדענים. כדי לעשות זאת, אני רוצה לגשר על הפערים החינוכיים בין המגזרים בישראל – ולהביא לאותה נקודה גם את המגזר הערבי ואת המגזר החרדי".

"בכל מה שקשור לתפקידי כשר התפוצות, אני רוצה להציל את היהודים. אסור לנו לאבד יהודים להתבוללות. אנחנו חייבים לחזק את החיבור שלהם ליהדות ולישראל. הוריי גדלו בסן פרנסיסקו כחילוניים, ללא כל קשר לישראל. אבל ישראל לא ויתרה עליהם והם עשו עליה. יש כמוהם עוד מיליונים ואנחנו חייבים להיות שם בשבילם. אם יש דבר אחד שמונע ממני שינה בלילה זה לא איראן, אלא עתיד היהודים בארה"ב", הצהיר השר בנט.

"כל יהודי צריך לדעת, אנחנו תמיד נהיה פה בשבילכם. יש לי רק בקשה אחת מכם, במיוחד הסטודנטים בקמפוסים בארה"ב: תילחמו בשביל ישראל. זאת מדינה מדהימה, שעושה דברים מדהימים, ואתם, הסטודנטים היהודיים, אתם הקול שלנו בעולם", סיכם בנט.