כחלון: בג"ץ לא יפסול את חוק הגיוס

שר האוצר מעריך כי קידום חוק הגיוס תלוי רק במפלגות החרדיות. להערכתו החוק יכול לעבור כל משוכה משפטית.

ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשע"ח

משה כחלון
משה כחלון
צילום: הלל מאיר/TPS

שר האוצר, משה כחלון, מעריך שחוק הגיוס יאושר במושב הקיץ של הכנסת ולא ייפסל בבג"ץ.

"יש כאן הסכמים קואליציונים שצריכים לכבד אותם ואני שמח שמשרד הביטחון הציג את התכנית שלו. אני מאוד מקווה שזה עומד בהסכמים ונוכל לצלוח גם את המשוכה הזאת. אם יש הסכמה, אפשר להעביר את החוק בתקופה מאוד קצרה, אם אין הסכמה יהיו המון ויכוחים. כרגע זה נמצא בידיים של המפלגות החרדיות. אין לי ספק שהשותפות הקואליציוניות ישמחו שגם המפלגות החרדיות יתמכו בזה", אמר כחלון בראיון לתחנת הרדיו החרדית 'קול ברמה'.

לדבריו, הסבירות היא שבג"ץ לא יתערב בחוק. "אני חושב שכאן נעשה עבודה מאוד מקיפה ויסודית כדי שזה כן יהיה מקובל על בג"ץ. אם זה יגיע לשם ותהיה בעיה, נחזור לדון פעם נוספת. כרגע אין ספק שהחוק יעבור את בג"ץ, כי הוא בא בליווי של יועצים משפטיים".

כחלון נשאל מדוע הוא לא מצליח לתרגם את הישגיו כשר אוצר למספר מנדטים גבוה יותר בסקרים. "ברגע שנגיע לקלפי התוצאות יהיו אחרות. אני מכבד סקרים.בפעם הקודמת לא סיימתי סקרים עם שישה וקיבלתי עשרה מנדטים. צריך לכבד ולהתחשב אבל לא להכין תוכנית עבודה לפי סקרים. בין שלושים לארבעים אחוז מהציבור לא יודעים למי הם מצביעים. אני מאמין כאחד שעמד בכל התחיבויות שלו מול הבוחר לעומת אחרים, לא יהיה לי קשה".