סוף לחגיגות המחבלים בכלא הישראלי?

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הכריז על הקמת ועדה ציבורית לבחינת תנאי ההחזקה של אסירים ביטחוניים.

עדו בן פורת , ל' בסיון תשע"ח

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: הלל מאיר/TPS

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, הורה על הקמתה של ועדה לבירור התנאים של האסירים הביטחוניים המוחזקים בבתי הסוהר בישראל.

הוועדה תבחן את התנאים שבהם מוחזקים האסירים הביטחוניים כיום, ותמליץ על דרכי פעולה לצמצום תנאי ההחזקה של אסירים ביטחוניים, למינימום הנדרש בדין.

לאחר שתשלים בדיקתה, הוועדה שמונתה על ידי השר ארדן תציג בפניו תמונת מצב מלאה ומקיפה על התנאים שבהם מוחזקים אסירים ביטחוניים כיום, כולל השוואתם לתנאים שבהם מוחזקים אסירים פליליים. הוועדה תבחן את התנאים המינימליים שאותם החוק הבינלאומי דורש לספק לאסירים ותמליץ על דרכים להחמרת התנאים הקיימים כיום, בהתאם לדין.

בראש הוועדה יעמוד ניצב בדימוס שלמה קעטבי. בוועדה יהיו חברים: ניצב בדימוס עו"ד חנה קלר, תג"ד בדימוס, עו"ד אהוד הלוי, גונדר בדימוס אבי וקנין ונציג שב"כ. הוועדה תסיים את פעילותה בתוך 90 יום.

השר ארדן אמר הבוקר, "הוועדה תבחן האם אסירים ביטחוניים זוכים ליחס מועדף על ידי שב"ס ואת התנאים שבהם הם מוחזקים. בהמשך למדיניותי כפי שהיא משתקפת בהחלטה למנוע מאסירי חמאס לצפות במונדיאל, למנוע ביקור משפחות מחבלים והעברת גופות מחבלים, הנחיתי את הוועדה לבחון דרכים להחמרת התנאים שבהם מוחזקים אסירים ביטחוניים בישראל.

חשוב לזכור שאסירים ביטחוניים הם מחבלים, שביצעו, סייעו או תמכו בביצוע פעולות טרור נגד אזרחי מדינת ישראל. עלינו לוודא שהשהות בכלא הישראלי תפגע ככל הניתן באותם מרצחים ועוזריהם".