מצלמות המהירות: מועד התשלום נדחה

המשטרה הודיעה כי עד שתתקבל החלטה בנושא הסדרת האכיפה, יידחה מועד התשלום על עבירות מהירות

ערוץ 7 , ל' בסיון תשע"ח

מצלמת מהירות לא יכולה לשמש תחליף מלא לשוטר. מצלמת מהירות
מצלמת מהירות לא יכולה לשמש תחליף מלא לשוטר. מצלמת מהירות
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

המשטרה הודיעה היום (רביעי) כי תאריך את תקופת מועד תשלום דוחות על עבירות מהירות שטרם שולמו ושהתקבלו ממצלמות הממוקמות בכבישים.

זאת, בעקבות הפרסום בחדשות 2 על כך שפרקליט המדינה הורה למשטרה להפסיק לשלוח דוחות מהירות שהגיעו כתוצאה מתיעוד מצלמות המהירות הנייחות שהותקנו בשנים האחרונות בכל הארץ.

"לאור הפרסומים החלקיים בתקשורת ופניות הציבור בימים האחרונים ובהמשך לבדיקות הנערכות למערכת מצלמות מהירות אוטומטיות סוכם בדיונים בין פרקליטות המדינה לאגף התנועה כי לגבי דוחות מהירות שהנפיקה המערכת שטרם שולמו והמועד האחרון לתשלומם טרם חלף, יוארך המועד האחרון לתשלום עד ליום 2.9.18 (כולל)", נמסר מהמשטרה.

"אזרחים ששילמו דוחות מסוג זה אינם צריכים לפנות למשטרה בשלב זה. מודגש כי הוראה זו אינה חלה על דו"חות תנועה אחרים, מכל סוג שהוא".

יו״ר ועדת הכלכלה ח״כ איתן כבל, שיזם את הפנייה הדחופה למשטרה אודות דוחות המהירות, בירך על ההחלטה, "אני מברך את המשטרה על הודעתה, אך התשובה חסרה ואינה ברורה דיה. מה צריך לעשות נהג שקיבל דו״ח מאותה מצלמת מהירות והעבירה לכאורה בוצעה לפני יותר משלושה חודשים? האם המצלמות הפכו פתאום למדויקות?

מה בין דו״ח שניתן לפני שנה וטרם שולם לבין דו״ח שניתן לפני שבוע? אם המצלמה אינה מדויקת עכשיו היא בטח לא הייתה מדויקת גם לפני שנה. אמשיך לדרוש תשובות ברורות יותר ולאלתר, כפי שעשיתי עד עכשיו".