דורשים עונש מוות

אריק לוברסקי, אחיו של סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד, מספר לערוץ 7 על התחושות לאחר לכידת רוצח אחיו, "קיוויתי שיחסלו אותו".

אלירן אהרון , ל' בסיון תשע"ח

אריק לוברסקי
אריק לוברסקי
צילום: אלירן אהרון

אריק לוברסקי, אחיו של סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד, מספר בשיחה עם ערוץ 7 על התחושות לאחר לכידת רוצח אחיו, כפי שהותר לפרסום הבוקר (רביעי) על ידי שירות הביטחון הכללי.

"מדובר בסך הכל ברגשות מעורבים - מצד אחד הידיעה על תפיסתו מפסיקה להטריד אותי מה יהיה איתו? מתי יתפסו אותו? למרות שקיוויתי שיחסלו אותו אז ככה שבסך הכל התחושה הכללית לא השתנתה. עכשיו זה מאבק אחר, מאבק שגזר הדין שלו יהיה מוות ולא של בית כלא".

"הידיעה הזו הבוקר בעצם מחזירה אותנו קצת להתעסקות בתופעה שהיא יותר גדולה מאיתנו, שזה בעצם מה שבאמת מניע אותנו, וזו התופעה הזאת של המחבלים האלה שזורקים אבנים ועושים פיגועי ירי. לילה לילה החיילים שלנו נכנסים וחוטפים את האבנים האלה והמכונות כביסה שמושלכות מהגגות. זה קורה כל יום ואנחנו רוצים שזה יפסק והתגובות של הצבא יהיו הרבה יותר חריפות".

האח השכול מונה את הצעדים שניתן להשתמש בהם, "חוץ מהרס בתים של מחבלים צריך גם להרוס בתים מהם נזרקים דברים שמסכנים את כוחות צה"ל, על צה"ל להגיב בצורה חריפה כזו אחרי כל ניסיונות רצח מצד מחבלי הטרור".

עברו שלושה שבועות מהאסון, איך אתם מתמודדים? "האמת שההורים מפתיעים אותי לטובה. אני בעצמי גם עובר איזה שהוא תהליך. מנסים לחזור לשגרה כמה שיותר, לחזור לעשייה, לחזור לפעילות טובה. אחרי אירוע כזה יש בעצם שתי אופציות: או לגמור את החיים שלך יחד עם הנפטר, או לחיות את החיים שלך בצורה הרבה יותר טובה. אנחנו בחרנו בצד היותר טוב אבל זה מורכב זה לוקח זמן".

העובדה שלוחמי דובדבן, היחידה בה שירת אחיך, הם אלה שתפסו את המחבל, זה היה סוג של משאלה? "כן. לגמרי. למרות שרוב הסיכויים היה שהם יתפסו אותו כי בסוף זה העבודה שלהם, אבל זה כמובן זה עניין פרטי של היחידה. ואני שמח שהם עשו את זה".

סגירת מעגל? "סגירת מעגל קטנה, כי סגירת מעגל גדולה יותר זה שהתגובות של מדינת ישראל יהיו הרבה יותר חריפות כלפי הטרוריסטים האלה, אבל כן זה סגירת מעגל קטנה כזאת ואני מאמין שביחידה זה עושה טוב אך לא מגיע לבן אדם כזה לחיות, הוא לא בן אדם בכלל".