לומדים מהסלון עם מיטב הרבנים

מיזם חדש יוצר כיתות וירטואליות של תלמידים ותלמידות מכל העולם המשתתפים יחדיו בשיעור עם מיטב הרבנים של הציונות הדתית

, ל' בסיון תשע"ח

הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו
צילום: אלירן אהרון

ראית שיעור במחשב וריצת להשתתף באופן פעיל, אבל לא הסתדר לך לצאת מהבית? מהיום ניתן לשאול את הרב שאלות מסלון הבית תוך כדי שיעור.

'מעלה - המרכז לציונות דתית' ו'ערוץ אורות' משיקים מיזם חדש ומהפכני של לימוד תורה אינטראקטיבי בפלטפורמה אינטרנטית ובשידור חי עם מיטב רבני הציונות הדתית, על כל גווניה.

בין הרבנים שישתתפו במיזם: הרב שמואל אליהו, הרב שלמה אבינר, הרב דב ליאור, הרב יעקב מדן, הרב יהושע שפירא , הרב דב זינגר, הרב חגי לונדין, הרב אריה הנדלר, הרב חיים נבון, הרב אביחי קצין ועוד. בהמשך צפויים רבנים נוספים להצטרף למאגר השיעורים הדיגיטלי.

מאחורי המיזם ששמו 'לימוד חי' עומדים עמותת 'מעלה', המקיימת היום למעלה מ – 50 אלף שיעורים בשנה על בסיס יומי בכל רחבי הארץ, ו'ערוץ אורות' – ערוץ הטלוויזיה היהודי.

טל ברקאי מנכ"ל 'ערוץ אורות' ומקימי ערוץ 20: "חבורת לימוד אינטרנטית זו הצלחה שעלינו עליה די במקרה. במיזמים הקודמים שלנו גילינו שלאנשים הרבה יותר נעים ללמוד אונליין עם מרצה או רב שהם אוהבים, ביחד עם משתתפים אחרים שיש להם העדפות דומות. אין לי ספק שעולם התורה הולך לכיוון של למידה ישירה מגדולי הרבנים, וזאת ללא צורך לצאת מהבית. אנחנו שמחים על הזכות להיות הראשונים להעלות אל הקודש את הטכנולוגיה החדשנית בעולם לשיעורים חיים אינטראקטיביים".

רפי קפלן, מנכ"ל 'מעלה' אמר, "יש כאן בשורה של אחדות. מדובר במיזם שבו יש ייצוג ומקום לכל הרבנים מכל הגוונים והזרמים בתוך הציבור הדתי לאומי. מהיום כל אחד יכול למצוא לעצמו את הרב שהוא מתחבר אליו וליהנות מתורתו. זוהי רק התחלה, אנחנו מתכננים בעזרת ה' לקיים בקרוב גם שיעורים וירטואליים עם מיטב הרבניות ועוד היד נטויה".

חיים פאלק, יו"ר 'מעלה' הוסיף, "עכשיו כבר אין תירוצים – כולם יכולים ללמוד תורה בצורה חווייתית ונוחה, בכל מקום ובכל זמן. זוהי מהפכה שמאפשרת לכל איש ואישה בארץ ובעולם להצטרף לחבורות לימוד אונליין, וללמוד תורה במפגש פנים אל פנים עם הרבנים הבכירים בישראל ובכל מקצועות התורה: הלכה, חסידות, השקפה, אמונה, אקטואליה ועוד".

כאמור, חבורות הלימוד יתקיימו על בסיס יומי, כאשר בכל שבוע יתקיימו כ-10 שיעורים, בשידור חי ובאיכות HD מבתי הרבנים ישירות לבתי הלומדים. כל לומד יוכל לקחת חלק באופן פעיל באיזה שיעור שהוא רוצה, לשאול שאלות דרך מצלמה, מיקרופון או מערכת צ'אט – ולהתחבר מכל מקום בארץ ובעולם לשיעור ולרב האהוב עליו.