נתניהו למשלחת: העבירו שגרירויות לי-ם

ראש הממשלה נפגש עם משלחת נשיאי ועדות החוץ של פרלמנטים באמריקה הלטינית. "כעת אתם שגרירים של ישראל ושל האמת".

ערוץ 7 , ל' בסיון תשע"ח

נתניהו וחברי המשלחת
נתניהו וחברי המשלחת
צילום: חיים צח / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (רביעי) עם משלחת נשיאי ועדות החוץ של פרלמנטים באמריקה הלטינית.

"אני מברך אתכם בביקורכם כאן. יחסינו עם מדינות אמריקה הלטינית משתנים במהירות ולטובה. אני גאה מאוד בעובדה שאני ראש הממשלה הראשון שביקר במדינות שמדרום לטקסס.

הייתה לי הזדמנות לבקר בארגנטינה, בקולומביה ובמקסיקו, ובכוונתי לקיים מפגש נוסף בנובמבר. אנחנו טסים לגואטמלה לפגישה אזורית, כך שתהיה לי ההזדמנות לפגוש את המנהיגים של כל מדינותיכם".

נתניהו אמר לאורחים, "אתם כולכם חברי פרלמנט, אבל מבחינתי כולכם שגרירים. כעת אתם שגרירים של ישראל ושל האמת. אנא ספרו לאזרחי מדינותיכם. מאוד חשוב לנו שאנשים יכירו את ישראל כפי שהיא.

הנה משהו על ישראל - אתם נמצאים כעת במקום מושבה של ממשלת ישראל. הוא נמצא כאן בירושלים. סמוך לנו נמצאת הכנסת, הפרלמנט שלנו. גם היא בירושלים. סמוך אליה, בית המשפט העליון. גם הוא בירושלים. משכן הנשיא, גם הוא בירושלים".

נתניהו הוסיף "ירושלים היא בירת ישראל. היא תמיד תהיה בירת ישראל והיא בירת ישראל מזה 3,000 שנה. הנה תיאור של הממשלה שלנו תחת המלך שלמה, בנו של דוד המלך, לפני 3,000 שנה. ירושלים היא בירתנו במשך 3,000 שנה והיא תמשיך להיות בירתנו.

אני מאוד שמח שגואטמלה העבירה את השגרירות שלה ושפרגואי העבירה את השגרירות שלה, ואני מבקש מכם, נוסף על היותכם שגרירים של ישראל, לבקש מממשלותיכם להעביר את שגרירויותיהן לירושלים כדי שנוכל לומר 'בשנה הבאה בירושלים'".