עימות סוער במליאת הכנסת

"אני מציע שבחוק הזה תרכין את ראשך ותשתוק", אמר חבר הכנסת לפיד לזוהר. לשר אקוניס אמר "למה אתה משתמש בזכר אבי המת?".

חזקי ברוך , ל' בסיון תשע"ח

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: דוברות

מליאת הכנסת דחתה אחר הצהריים (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת חוק איסור כספים קואליציוניים של חבר הכנסת יאיר לפיד וקבוצת חברי כנסת.

לפיד הסביר כי הצעת החוק "נועדה לבטל את התופעה שלפיה חברי הכנסת מתנים את הצבעתם בקבלת כספים פוליטיים, ומסדירה את הדרכים שבהן נקבעים הסכמים בין סיעות החברות בקואליציה. ההצעה נועדה לייצר שקיפות ומינהל תקין בכל הנוגע לשימוש בכספי הציבור על מנת למנוע שחיתות במערכת הפוליטית"

במהלך הדיון התפתח עימות סוער בין לפיד לבין השר אופיר אקוניס וח"כ מיקי זוהר מהליכוד. השר אקוניס עלה לדוכן והזכיר כי "יש לי שאלה אחת לחבר הכנסת לפיד: כמה שילם אריאל שרון ליושב-ראש מפלגת שינוי, האמא הרוחנית של יש עתיד, עבור קניית תמיכתו בתקציב ובהתנתקות? 700 מיליון שקל – כספים קואליציוניים. הצעתו של חבר הכנסת לפיד יצאה חצופה, יצאה צבועה".

ח"כ לפיד הגיב בזעם: "השר אקוניס, כל כך אתם בפאניקה וכל כך אין לכם מה לענות, שאתה הולך על ההורים המתים שלנו? אבא שלי, ציינו בשבוע שעבר שלוש שנים למותו, אתה מעלה אותו על הדוכן? אתה לא מתבייש? כמה בהיסטריה אפשר להיות? כמה בפאניקה אתה יכול להיות בשביל להביא את אבא שלי המת לדוכן הזה, בשביל להוכיח איזה טיעון, על זה שאתה רוצה עוד קצת כסף לחברים שלך?".

ח"כ מיקי זוהר שאל קודם לכן את לפיד, "אתה כשר אוצר, נתת או לא נתת? לפיד השיב לזוהר, "חבר הכנסת מיקי זוהר, אני מציע שבחוק הזה תרכין את ראשך ותשתוק מפני שאתה אחד מאלה שקיבלו ולא אחד מאלה שנתנו משהו למדינת ישראל. הערבוב הרעיל של האינטרסים זה אתה".