רגע לפני המונדיאל: הלם בנבחרת ספרד

יומיים לפני שהיא עולה למשחקה הראשון בטורניר גביע העולם שבכדורגל, הודיעה נבחרת ספרד על פיטוריו של מאמנה. המחליף: פרננדו היירו

נרי וייס , ל' בסיון תשע"ח

האם הספרדים יניפו שוב את הגביע?
האם הספרדים יניפו שוב את הגביע?
צילום: פלאש 90

דרמה אדירה בנבחרת ספרד שבכדורגל. יומיים לפני שהיא מתחילה את המסע העולמי שלה לעבר זכיה בטורניר המונדיאל שיצא לדרך מחר ברוסיה, הודיעה במפתיע הנבחרת הספרדית, אחת מהפייבוריטיות לזכיה בגביע העולמי כי היא מפטרת את מאמנה הספרדי ג'ולן לופטגי.

מועד הפיטורים בצירוף העובדה כי לופטגי עומד בראש הנבחרת מאז 2016, תוך שהצליח להוביל אותה להופעה במונדיאל עם תצוגות כדורגל מעולות, גרם להפתעה גדולה.

הסיבה לפיטוריו של לופטגי הינה מינויו למאמן קבוצת ריאל מדריד הספרדית, מינוי שהתבשרו עליו אמש שחקני הנבחרת וראשיה. בתחילה ביקש לופטגי מראשי הקבוצה מעיר הבירה בספרד שלא להוציא הודעה על מינויו עד לאחר הטורניר, כשזה ייכנס לתפקידו בכל מקרה רק לאחר המסע העולמי. מרגע שהבין כי המידע על מינויו הגיע לשחקני הנבחרת, אישר לריאל מדריד לצאת בהודעה רשמית ומכאן ואילך התחיל מסע בסופו פוטר לופטגי מאימון הנבחרת במפתיע.

הנבחרת שכבר נמצאת ברוסיה וסיימה את הכנותיה לקראת הטורניר היוקרתי ביותר בעולם, חיפשה מחליף במהירות הבזק ובתוך שעתיים הודיעה - פרננדו היירו יעמוד על הקווים.

היירו, מי שהיה מועמד לתפקיד היועץ המקצועי לנבחרות הכדורגל של ישראל רק לפני כחודשיים, הינו אחד מגדולי שחקני ספרד בכל הזמנים. גם היירו מכיר את ריאל מדריד מקרוב, כשזה שיחק במדיה במשך 14 שנים, בהמשך שימש כעוזר מאמן בעונת 2014/15 ולבש את מדי נבחרת ספרד 89 פעמים.

"הניצחון מאוד חשוב, אבל יש דברים חשובים ממנו. למשל הדרך הנכונה לעבוד בה. לכן, למרות שלופטגי הוא מאמן מצוין, נאלצנו לקבל את ההחלטה. הפרידה הייתה רגע קשה, הוא נפרד מהשחקנים שאיתם יש לו קשר חזק מאוד, אבל זו ההחלטה שהייתה צריכה להתקבל".

יו"ר נבחרת ספרד, רוביאלס אמר במסיבת העיתונאים הדרמטית בה הודיע על פיטוריו של לופטגי, כי הידיעה על חתימתו בריאל מדריד נעשתה שלא בידיעתם. "אם מישהו רוצה לנהל מו"מ עם אחד מעובדי ההתאחדות הוא צריך לפנות אלינו, זה דבר בסיסי. ספרד היא נבחרת של כל העם, הנבחרת הלאומית היא הדבר הכי חשוב שיש לנו".

בסיום אמר היו"ר: "דיברתי עם השחקנים ואני יכול להבטיח לכם שהם יעשו הכל וישתפו פעולה עם המאמן החדש כדי לקחת את הנבחרת הכי רחוק שאפשר".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il