הוסרה העתירה על לימוד לקחי רצח רבין

הפורום החילוני עתר לבג"ץ בדרישה להוסיף מסרים חדשים להוראת מערכי שיעור בנושא רצח ראש הממשלה המנוח.

שלמה פיוטרקובסקי , ל' בסיון תשע"ח

בית המשפט העליון
בית המשפט העליון
צילום: פלאש 90

בג"ץ דן היום (רביעי) בעתירה שהגיש הפורום החילוני יחד עם חברי הכנסת עומר בר-לב, תמר זנדברג, מוסי רז ואחרים בנוגע להוראת רצח רבין במסגרות החינוכיות והמליץ לעותרים למשוך את עתירתם.

השופטים כתבו בהחלטתם, "בהמלצתנו, משכו העותרים את עתירתם, תוך שמירת זכותם לחזור ולעתור לבית המשפט לאחר מיצוי הליכים. הנושא הוא בעל רגישות ציבורית, וראוי כי כל פניה לערכאות תיעשה לאחר הידברות ומיצוי הליכים, ובנושא שבפנינו שמא גם לאחר העלאת הנושא לדיון ציבורי. רשמנו לפנינו הצהרת המשיבים כי ישמעו טיעוני העותרים בלב פתוח ונפש חפצה. אשר על כן, העתירה נמחקת".

בעתירה ביקש הפורום החילוני מבג"ץ לתקן את תכנית הלימודים הקיימת ובמסגרת לימוד הנושא ללמד בין היתר כי "יגאל עמיר רצח את ראש הממשלה, על רקע התנגדות שנבעה ממניעים דתיים-לאומניים" וכן ש"תפיסת העולם הדתית משיחית התנגשה ברעש גדול בזו הדוגלת בפשרה טריטוריאלית, עובר
לרציחתו של ראש הממשלה".

עוד ביקש הפורום לכלול בתוכנית הלימודים מסר לפיו "רבנים הוציאו פסקי הלכה לפיהם חל על ראש הממשלה ז"ל דין מוסר, ואף ערכו לו טקסי פולסא דנורא" וכן ללמד ש"למסורת היהודית היסטוריה ארוכה של מאבקים אלימים רווי דם על רקע דתי".