להט"ב בבית ספר? "הנף את דגל היהדות"

ראשי מרכז ליב״ה פנו היום  במכתב לשר החינוך בנט בעקבות האישור שניתן לתליית דגלי ״גאווה״ במוסדות החינוך. המכתב המלא

ערוץ 7 , ל' בסיון תשע"ח

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לכבוד
שר החינוך
חה"כ מר נפתלי בנט

הנדון: דאגה עמוקה לחינוך ילדי ישראל ביחס לערכי המשפחה

שלום רב,

לפני מספר ימים הודיע משרד החינוך כי הוא מאפשר הנפת "דגלי גאווה" של הלהט"ב במוסדות החינוך ברחבי הארץ.

כידוע, הנפת דגל אינה שווה להבעת דעה או תליית מודעה אלא משמעותה אחת – תמיכה והתווית דרך לערך אותו מרימים כדגל (תרתי משמע). כאשר במוסד חינוכי הכפוף למשרד החינוך של מדינת ישראל נתלה דגל, פירוש הדבר – אלו הערכים אותם מעלים אנו על נס ולאורם מחנכים.

הייתכן הדבר? מדינת ישראל שהיא מדינה יהודית, העם שחרט על דגלו את ערכי המשפחה המקודשים, שאחד מהעבירות החמורות עליהם מסר את נפשו היא גילוי עריות ושאר האיסורים הנוגעים לקדושת המשפחה בישראל – הייתכן כי משרד החינוך של מדינת ישראל יניף אל על ערכים המקעקעים את ערכי הנצח עליהם שמרנו במשך כל הדורות ואותם הנחלנו לעולם?

מכובדנו, כמי שמוקיר את ערכי היהדות ואף עומד בראש מפלגת "הבית היהודי" המכריזה בראש כל חוצות כי היא מייצגת ערכים אלו, וכשר החינוך של מדינת ישראל, אנו קוראים לך בכל תוקף להבהיר באופן מידי שעמדת משרד החינוך היא בעד חיזוק ערכי המשפחה בישראל כפי שחונכו בישראל במשך כל הדורות, ולהודיע שלהנפת הדגל הנ"ל 'אין מקום בבית ספרנו'.

ברצוננו להדגיש, כי אין בהדגשת ערך קדושת המשפחה בישראל שום פגיעה בערכי סובלנות וקבלת האחר, זאת משום שאין קשר בין היחס לפרט ותפיסת עולמו לבין נקיטת עמדה ערכית – חינוכית ביחס לערך המשפחה בישראל. אפשר לחנך לכבד את הפרט ולאהוב כל אדם ובאותה נשימה לא לטשטש את ערכי המשפחה בישראל.

הניסיונות להציג את הדברים ככרוכים זה בזה הם סילוף מכוון הנועד לפגוע בערך מרכזי בתפיסת העולם היהודית הבריאה. בספר הספרים נצטווה עם ישראל: "כְּמַעֲשֵׂה אֶרֶץ מִצְּרַיִם אֲשֶר יְּשַבְתֶם בָּה לא תַעֲשּו" והסבירו חז"ל: "מגיד הכתוב שמעשיהם של מצריים מקולקלים מכל עממין, ואותו המקום שישבו בו ישראל מקולקל מכולם. ומה היו עושים ? האיש נושא לאיש והאשה לאשה" (מדרש ספרא, אחרי מות פרשה ח').

ערכי עם ישראל הנצחיים אינם יכולים להתכופף תחת רוחות זרות מאומות העולם. עם ישראל תמיד היווה מצפן מוסרי-ערכי לעולם כולו, מצפן של ערכי צדק ויושר נצחי ולא זמני ושקרי.

כבוד השר, תפקידנו אינו להיות גלגל חמישי לתרבות המתירנית הקלוקלת, אנו רוצים להיות עם יד על ההגה ולהוביל את ערך המשפחה הבריאה והקדושה בישראל ובעולם.

הנף את דגל היהדות! הרם את דגל המשפחה והטהרה בישראל! זו המשמרת שלך וזו המחויבות שלך לחינוך ילדי ישראל!

בברכה,
אריאל פופוביץ ואלקנה ראב״ד
מרכז ליב״ה