בכנסת חוגגים 'לילות לבנים'

במסגרת חגיגות 70 למדינה ולכנסת ישראל נפתחו אירועי לילות לבנים בכנסת בהשתתפות אלפי אורחים.

חזקי ברוך , ל' בסיון תשע"ח

יו"ר הכנסת עם השרים אלקין וגמליאל באירוע 'לילות לבנים'
יו"ר הכנסת עם השרים אלקין וגמליאל באירוע 'לילות לבנים'
צילום: נעם ריבקין פנטון

במסגרת חגיגות ה-70 לכנסת ולמדינת ישראל נפתחו הערב (רביעי) אירועי 'לילות לבנים'.

את האירוע פתחו חברי הכנסת המארגנים: יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, השר לירושלים ומורשת זאב אלקין והשרה לשיוויון חברתי גילה גמליאל שעלו לבמה לצד שחקנים בדמויותיהם של דוד בן גוריון, הרצל, גולדה, בגין ושמיר שדיברו על החזון המתגשם ובירכו את החוגגים שהגיעו מקצוות הארץ לחגוג בכנסת.

ברחבת הכנסת הוקמה במה ועליה הופיעו אמנים מובילים אשר פונים לכלל הגילאים והסגנונות בישראל.

ראשונה בתולדות הכנסת התקיים על חזית המשכן מופע מרהיב, מופע וידאו מאפינג, הסוקר את תולדות הכנסת ואירועים מרכזיים בה לאורך 70 שנות המדינה.

המייצג כלל בין השאר, אלמנטים ויזואליים הקשורים להקמת הכנסת, האומנות בטרקלין שאגאל, קטעים מביקורים ממלכתיים חשובים, דוגמת נאומו של נשיא מצרים סאדאת במליאת הכנסת וכן נושאי חקיקה מרכזיים. כמו-כן, הכיל המייצג, אלמנטים נוספים הקשורים למשרד ירושלים ומורשת והמשרד לשוויון חברתי, השותפים לאירוע.

אירוע לילות לבנים הוא חלק מסדרת אירועים המציינים את חגיגות ה-70 למדינת ישראל ולכנסת ונערך בשיתוף פעולה בין כנסת ישראל לבין המשרד לירושלים ומורשת והמשרד לשוויון חברתי.

עוד במסגרת האירוע , ערך יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין סיור מיוחד למשפיעני רשת, בו ביקרו בפינות נסתרות ומסקרנות במשכן ונכנסו למליאה.

לטובת המשתתפים באירוע, הכנסת פתחה את שערי הגן הארכיאולוגי הייחודי שבשטחה אשר לצורך האירוע הואר בתאורה אמנותית. בנוסף נהנו האורחים ממערכות ישיבה מיוחדות שפוזרו על המדשאות שליד רחבת הטקס והתאפשרה עלייה למרפסות המשכן שם נהנו מתצפית מרהיבה על ירושלים.

יו״ר הכנסת, יולי אדלשטיין, אמר כי "הכנסת היא הבית של העם, ולא רק משכנם של נבחרי הציבור. המושג ״לילות לבנים״ מוכר כאן בעיקר מהצבעות ארוכות ודיונים שנמשכים עד שעות הבוקר. אני שמח על הזכות לארח כאן לילה לבן מסוג אחר, ומקווה לראות קהלים שונים בכנסת גם באירועים הבאים".

השר לירושלים ומורשת זאב אלקין הוסיף, "משמח לקחת חלק בפרויקט שמביא לירושלים ציבורים שונים. אנחנו עובדים על כך שמוסדות העוגן בירושלים כמו הכנסת יהוו מוקד משיכה לצעירים ומבוגרים כאחד, אירוע זה הוא דוגמא לפעילות זו. אני שמחתי לראות את כולכם כאן בירושלים, ואני קורא לכל מי שיכול לנצל את ההזדמנות ולבוא לירושלים כדי לבקר באתרים השונים גם בעיר העתיקה וגם בחלקה החדש יותר, מבטיח שלא תתאכזבו".

השרה לשיוויון חברתי גילה גמליאל סיכמה, "שמחה על הזכות להשתתף בהובלת הערב המרגש הזה. אלפים רבים מכל בית ישראל הגיעו הערב לחגוג את יום הולדתה של הכנסת, הבית והמבצר של כולנו. המקום בו אנחנו מחליטים על חיינו, שמבטא את היותנו עם חופשי בארצנו. המקום, שמייחד אותנו כאי דמוקרטי בים הדיקטטורות של המזרח התיכון. אז אחרי שבעים שנה, בהן בנינו מדינה לתפארת, הגיע הזמן לזקוף קומה ולהיות גאים במדינה שלנו, ואירוע לילות לבנים שהחל הערב מבטא זאת".