טראמפ מבהיר: החיילים יישארו בקוריאה

לאחר שאמר כי יופסקו התרגילים הצבאיים בדרום קוריאה והדאיג את סיאול, הבהיר טראמפ כי חיילי ארה"ב יישארו בדרום קוריאה.

גיא כהן , ל' בסיון תשע"ח

טראמפ עם חיילים בדרום קוריאה (ארכיון)
טראמפ עם חיילים בדרום קוריאה (ארכיון)
צילום: רויטרס

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הבהיר בראיון היום (רביעי) כי החיילים האמריקניים המוצבים בדרום קוריאה יישארו שם וכי אין כוונה להוציאם משם. זאת, כיממה לאחר שהודיע כי יופסקו התרגילים הצבאיים שארה"ב עורכת במשותף עם דרום קוריאה, והדאיג את סיאול,

בראיון ל"פוקס ניוז" אמר טראמפ: "הייתי שמח להוציא את הצבא מוקדם ככל הניתן כי זה עולה הרבה כסף... הייתי שמח להביא אותם הביתה. הייתי שמח לעשות זאת אבל זה לא על שולחן הדיונים כרגע. בזמן המתאים, זה יהיה על השולחן".

לארה"ב כ-28,500 חיילים בדרום קוריאה, אשר עורכים שני תרגילים רחבי היקף מדי שנה ביחד עם הדרום קוריאנים, כחלק מהמוכנות להדיפת מתקפה צפון קוריאנית אפשרית. מוכנות זו נמשכת מאז שנות ה-50. טראמפ אמר אתמול בסינגפור, לאחר פגישתו עם שליט צפון קוריאה, שבכוונתו להפסיק את "משחקי המלחמה" הללו, ואף כינה אותם "פרובוקטיביים".

ממשלת דרום קוריאה הגיבה להצהרות הללו. "בנקודה הנוכחית, יש צורך להבחין במשמעות ובכוונה המדויקת של האמירות של הנשיא טראמפ", הבהיר משרד ההגנה של סיאול. דובר מטעם המשרד אמר שביטול התרגילים שנועדו להתקיים בחודש אוגוסט לא עלה עד כה בשיחות עם ארה"ב.

באשר להסגת החיילים מדרום קוריאה, הבהיר טראמפ כי "בכל הכנות, זה בכלל לא נידון" בשיחות עם שליט צפון קוריאה, קים ג'ונג און. "אני בטוח שהוא היה אוהב את זה. זה מעולם לא היה על השולחן".