מהומה ברחבת הכותל

הנשים המכונות 'נשות הכותל' הסתננו הבוקר (חמישי) בניגוד להנחיית היועמ"ש לרחבת עזרת הנשים וגרמו למהומה.

ערוץ 7 , א' בתמוז תשע"ח

פרובוקציית "נשות הכותל" הבוקר
פרובוקציית "נשות הכותל" הבוקר
צילום: מרכז ליב"ה

פרובוקציה בכותל המערבי. הנשים המכונות 'נשות הכותל' הצליחו להסתנן הבוקר (חמישי) לרחבת עזרת הנשים וגרמו למהומה.

מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסר כי היום, ראש חודש תמוז התקיימה תפילה המונית של נשים וגברים אורתודוקסים לצד נשות הכותל.

"למרות רצון הקרן למורשת הכותל המערבי והמשטרה להפריד בין הקבוצות, בחרה אותה קבוצה להיטמע בין הנשים האורתודוקסיות ובכך יצרה מהומה ומחלוקת בניגוד להנחיות משרד המשפטים", נמסר.

עוד נאמר בהודעה "גם נציגים בכירים של משרד המשפטים נכחו הבוקר ברחבת הכותל על מנת לעקוב מקרוב אחרי האירועים בכותל ונוכחו לראות הפרה בוטה של החוקים וההנחיות מצד נשות הכותל, לאחר שיום קודם קיבלו המשים אזהרה נוספת בכתב מהמשנה ליועץ המשפטי לממשלה בדבר הכוונה לנקוט נגדן צעדים מנהליים באם תפרנה את ההנחיות.

למרבה הצער, גם הבוקר הגיעו נשות הכותל אל רחבת הנשים ועוררו פרובוקציות והפרו את הסדר הציבורי בשעה שבמקום התקיימה תפילת המונים של ראש חודש תמוז".

בקרן מדגישים "אנו מצרים על התנהגות זו ובימים הקרובים תתקיים ישיבה משותפת של גורמי המדינה המוסמכים לשם קבלת החלטות. כמו כן, תבחן נקיטת צעדים נגד אלו שפעלו למחות נגד קבוצה זו בניגוד לנהלים".

ממרכז ליב"ה, המארגן תפילת בנות בכותל מידי ראש חודש נמסר, "שוב הוכח כי הפגיעה המתמשכת בכותל ובמתפללים חייבת להיפסק. כפי שהתרענו בעבר, שר הדתות חייב לקרוא לממונה על הכותל ולמשטרה לסדר ולהפעיל את מערכת אכיפת החוק על מנת לעצור את הפרובוקציות הקבועות של נשות הכותל"

מארגון נשים למען הכותל שהגיש אמש את העתירה לצו ביניים נגד תפילת נשות הכותל ברחבת הכותל נמסר, "עוד ראש חודש עובר ברחבת הכותל בצורה פרובוקטיבית מצד נשות הכותל. אנו מצפות שמערכת המשפט תבין שההתנהלות הפוגענית והאלימה של נשות הכותל חייבת לבוא אל קיצה והערכות האופטימיות שלהם שונות מהעובדות בשטח. מתי משטרת ישראל תפנים כי עליה להתייחס לאירועים הללו בדיוק כפי שהיא מתייחסת להפגנות אלימות אחרות ברחבי הארץ??? נשות הכותל מזלזלות במערכת המשפט ובמשטרת ישראל ואין פוצה פה!".