נפצע בפארק ויפוצה ב-2.4 מיליון שקל

תלמיד ישיבה מאזור המרכז נפגע לאחר שנפל מקיר טיפוס בפארק שעשועים. במסגרת הסכם פשרה הוא יפוצה בסכום של 2,400,000 ש"ח

חיים לב , א' בתמוז תשע"ח

הפעלה רשלנית? קיר טיפוס
הפעלה רשלנית? קיר טיפוס
צילום אילוסטרציה: istock

פיצויים גבוהים על פציעה במתקן שעשועים. מ' תלמיד ישיבה, תושב ישוב חרדי באזור המרכז נפגע במהלך טיול עם משפחתו בבין הזמנים לפני כשנתיים, בעת שנפל מקיר טיפוס בפארק שעשועים.

בכתב התביעה שהוגש על ידי עו"ד אלי מאור מבני ברק, המומחה בייצוג נפגעי תאונות ורשלנות רפואית, נטען כי בפארק השעשועים במועד התאונה, לא הקפידו על נהלי בטיחות למבקרי הפארק והעסיקו עובדים שאינם מיומנים בהפעלת קיר טיפוס בגובה.

עוד נטען, כי ציוד הטיפוס שהותקן בפועל, הותקן על ידי העובדים בפארק בצורה רשלנית שגרמה לנפילתו של תלמיד הישיבה שהיה אז בן 17 בלבד, מגובה רב.

כתב התביעה שהוגש נגד פארק השעשועים וחברת הביטוח, מתאר את מסכת היסורים שעברו מ' ומשפחתו לאחר התאונה, שבעקבותיה נאלץ מ' להתאשפז בבית חולים לצורך השגחה למשך כשבועיים ולעבור ניתוח תחת הרדמה כללית, בשל שברים בגופו. לאחר שחרורו הוא נאלץ לעבור סדרות ארוכות של טיפולי ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה והיה גם במעקב במרפאה עקב חבלת ראש, וזאת ללא שיפור ניכר במצבו.

כן נטען בכתב התביעה כי בהתאם לקביעת בית המשפט העליון מקדמת דנא, יש לחייב את חברת הביטוח לשלם למ' את הפיצויים בשל מגבלותיו התפקודיות הניכרות ובשל הפסדי השתכרות שיגרמו לו בעתיד, בעקבות הפגיעה שנגרמה לו בכושר עבודתו והשתכרותו לעתיד וזאת עד גיל פרישה לפנסיה.

בתגובה הוגש כתב הגנה לתיק בית המשפט מטעם חברת הביטוח בשמה ובשמו גם של פארק השעשועים, המתנער מאחריותם לתאונה וטוען בין היתר שהתאונה אירעה בשל אשמתו של מ'.

בימים אלה ניתן פסק דינו של בית המשפט המחוזי בלוד, במסגרת הסכם פשרה לאחר הליך גישור שהתנהל בין עורכי הדין, שקבע פיצוי חסר תקדים, ששולם על ידי חברת הביטוח, בסכום של 2,400,000 ש"ח, מתוכם ינוכו 800 אלף ש"ח תקבולים שקיבל ויקבל מ' מהמוסד לביטוח לאומי בגין פציעתו.