מסר לאוצר: אין ויתורים בשירות הלאומי

השר אורי אריאל מספר לערוץ 7 כי הופתע מהערר שהגיש השר כחלון נגד הצעת החוק על השירות הלאומי. "אסור שהשירות הלאומי ייפגע"

בני טוקר , א' בתמוז תשע"ח

השר אורי אריאל
השר אורי אריאל
צילום: הלל מאיר/TPS

שר החקלאות, אורי אריאל, האחראי על מנהלת השירות הלאומי מודה כי הופתע מהערר שהוגש בשם שר האוצר נגד הצעת חוק השירות הלאומי.

"יש כאן ויכוח מקצועי ועקרוני שאנחנו לא מתכוונים לוותר עליו. כיון שלא הגענו להסכמות, לא היתה ברירה אלא להגיש את הצעת החוק של ח"כ בצלאל סמוטריץ'. החוק עבר לוועדת השרים ואז הסתבר לתדהמתי, שהיועץ המשפטי של משרד האוצר הגיש ערר שהוא הכין מראש בלי להיכנס איתנו לדיון", מספר אריאל לערוץ 7.

"אמרנו לו שאנחנו מציעים לערוך עוד דיון עם החשב הכללי ולהגיע להבנות, אבל הם לא הסכימו והגישו את הערר. בעקבות זאת החלטתי להגיש ערר משלי על חוק של סיעת כולנו", מוסיף אריאל.

לדבריו כיפופי הידיים הקואליציוניים מיותרים. "לצערי הרב, זה התדרדר למקום שאין בו צורך. אני חושב שאם נשב נוכל למצוא את הדרך הנכונה, שתיטיב עם בנות השירות הלאומי".

לדבריו אסור שהאוצר יחסוך בגוף כמו השרות הלאומי. "אנחנו במציאות שיש לנו ויכוח מקצועי עם החשב הכללי ואנשיו, כאשר בעצם הם אומרים לנו שעושים מכרז אחד גדול, ואנחנו אומרים שבנות השירות הלאומי הן לא כמו עפרונות, כיסאות או שולחנות שקונים אותם בקילו. זה ההון האנושי שלנו והדבר הכי יקר שיש לנו ושיכול לעזור בתחומים רבים כמו רווחה, חינוך וביטחון".

"למשרד החינוך, שהוא המעסיק הגדול ביותר של בנות השרות הלאומי, יש דרישות משלו הוא בוחן את הבנות והתאמתן לפי המשימות, במשטרה צריך בנות שמתאימות לאתגרים אחרים וכך הלאה. יש כאן ניסיון של האוצר לחסוך כסף. אסור שהשירות הלאומי ייפגע", מוסיף אריאל.

הוא מבהיר שאם לא יהיו הסכמות, יימשך המאבק הפוליטי. "אני מקווה שהשר בנט, השר כחלון ואנוכי נגיע להבנות ונפתור את הבעיה. לא בכל דבר צריך לרוץ לראש הממשלה ולפתח למשבר. אם זה לא ייפתר, אנחנו לא מתכוונים לוותר בעניין הזה".

השר אריאל מתקשה גם להבין את עמדת האוצר, "רוב השרות הלאומי הוא בפריפריה, במקומות הכי חשובים. אנחנו עושים מאמץ לתגבר את הכוח ולא להחליש. משרד האוצר שהייתי מצפה שיסייע חיזוק, פועל הפוך".