ביקור הזדהות עם מפוני נתיב האבות

המשנה לראש עיריית ירושלים וחברי סיעתו הגיעו לחזק את המפונים. "יצאנו מעודדים מכך שרוחם לא נשברה"

ערוץ 7 , א' בתמוז תשע"ח

דב קלמנוביץ'
דב קלמנוביץ'
צילום: דוד מיכאל כהן/TPS

המשנה לראש עיריית ירושלים, דב קלמנוביץ', חבר מועצת העיר אריה קינג וחבר סיעתם יהונתן יוסף, הגיעו היום (חמישי) לביקור הזדהות עם מפוני שכונת נתיב האבות.

הסיור אותו ערכו השלושה עבר בחורבות תשעת הבתים, דרך איזור הקראוונים הזמניים של המפונים והסתיים על האדמות שעליהן עתידים להיבנות בתי הקבע. את הסיור הוביל אודי רגונס, תושב נתיב האבות שביתו נהרס.

"צריך לבנות עכשיו ומהר. שאבתי כוחות מהנחישות של המגורשים מביתם להגביר את הבניה ביו"ש ובירושלים. הבניה וההתיישבות בירושלים ובמרחב יהיו בראש סולם העדיפויות שלנו וחלק מהתנאים שיוצבו לראש עירית ירושלים הבא שירצה את תמיכתנו. האתגר שמוצב לפנינו לנוכח ההרס בנתיב האבות, מחייב אותנו לבנות בדחיפות ולחדש את הבנייה המאסיבית ולהרחיב את ירושלים רבתי לכל צדדיה", אמר דב קלמנוביץ', המשנה לראש העיר ירושלים.

חבר מועצת עיריית ירושלים, אריה קינג הוסיף, "הגענו לפה כמחוות תמיכה והבעת סולידריות עם אנשים תמימים שדבר זולת רוע צרוף פגע בהם. יצאנו מעודדים מכך שרוחם לא נשברה. אני מלא פליאה מקלות ההרס של הבניה היהודית לעומת חוסר המעש של הרשויות כלפי הבנייה הבלתי חוקית של הערבים באדמות ירושלים".