חוק הגיוס: 'דגל' עדיין לא החליטה

בעוד מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל הורתה לחברי הסיעה להתנגד לחוק הגיוס במתוכנתו הנוכחית, ב'דגל התורה' ובש"ס עדיין לא הכריעו

מיכל לוי , ב' בתמוז תשע"ח

משה גפני
משה גפני
צילום: הלל מאיר/TPS

פיצול בעמדה החרדית סביב חוק הגיוס החדש? בעוד מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל החסידית הורתה אתמול לחברי הסיעה להתנגד לחוק הגיוס במתכונתו הנוכחית, בסיעת הליטאית 'דגל התורה' ובש"ס עדיין לא הכריעו.

"כמו בכל נושא, מרנן גדולי התורה שליט"א הם שיחליטו על חוק הגיוס וכל עוד לא אמרו את דברם, אין החלטה רשמית בנושא", הבהירו הגורמים הרשמיים ב'דגל התורה' על רקע השמועות לפיהן רבני 'דגל התורה' סומכים ידיהם על חוק הגיוס של ליברמן.

גם בש"ס נשמרת שתיקה מאז ליל אמש. על פי דיווחים שונים, יו"ר ש"ס השר דרעי סבור כי החוק שהוצע על ידי משרד הביטחון הוא "חוק יחסית טוב" שניתן 'לבלוע' אותו מבלי להעצים את המתיחות הפוליטית סביבו.

אתמול הורתה מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' לסגני השר יעקב ליצמן ומאיר פרוש ולחברי הכנסת מנחם אליעזר מוזס ויעקב אייכלר לפרוש מהקואליציה אם לא יחולו שינויים בחוק הגיוס.

החוק שהוצג בפני חברי המועצת, הוכן על ידי ועדה משותפת למשרד הביטחון לצה"ל. במערכת הפוליטית מעריכים כי ראש הממשלה נתניהו לא יקדם את החוק אם המפלגות החרדיות לא יתמכו בו ויסייעו בקידומו.