נזרקו מפסטיבל - בגלל תמיכה ב- BDS

להקה סקוטית שאמורה היתה להופיע בפסטיבל המוזיקה השנתי "רוהטרינאלה" בגרמניה נגרעה מרשימת האומנים לאחר שהביעה תמיכה בחרם על ישראל.

ניסן צור , ד' בתמוז תשע"ח

אירוע מחאה של תנועת BDS באירופה. ארכיון
אירוע מחאה של תנועת BDS באירופה. ארכיון
צילום: Stefanie Loos, רויטרס

מארגני פסטיבל המוזיקה השנתי הגדול בגרמניה, רוהטרינאלה, הודיעו כי הלהקה הסקוטית "Young Fathers" שאמורה היתה להופיע בפסטיבל נגרעה מרשימת האמנים.

ההחלטה התקבלה לאחר שחברי הלהקה הביעו תמיכה פומבית בתנועת ה-BDS הקוראת לחרם על ישראל.

לאחר הבעת התמיכה דרשו מארגני הפסטיבל מחברי הלהקה לפרסם הודעה בה הם מנתקים עצמם מתנועת החרם, ולאחר שהם סירבו – ההופעה שלהם בפסטיבל בוטלה.

"לצערנו, להקת Young Fathers לא הרחיקה את עצמה מתנועת ה BDS. אנו לא מסיקים מכך במפורש כי הלהקה היא אנטישמית וחשוב לנו להדגיש כי ביקורת על ממשלתה הנוכחית של ישראל איננה אנטישמיות. עם זאת, פסטיבל רוהטרינאלה מרחיק את עצמו בכל צורה מתנועת ה BDS ואינו מוכן לשום קשר עם הקמפיין שלה. אנו מצטערים על כך מאוד, מאחר וללהקה הסקוטית היה חלק חשוב מאוד בפסטיבל המוזיקה השנה" נכתב בהודעת מארגני פסטיבל רוהטרינאלה.

ההודעה של מארגני הפסטיבל הגיעה לאחר שחברי הלהקה הסקוטית פירסמו הודעה באתר "אמנים למען פלסטין" המאחד אמנים למען הפלסטינים.

"כל מי שמכיר את הלהקה יודע כי אנו מתנגדים לכל צורה של שנאה ואפליה גזעית. כמו תנועת BDS גם אנו לא נסבול כל מעשה או שיח שמקדם גזענות אנטי ערבית, אנטי שחורה, איסלמופוביה, אנטישמיות או שנאת זרים" כתבו חברי הלהקה..