גבאי התריס נגד השבת, החרדים זועמים

יו"ר המחנה הציוני צייץ במהלך השבת אודות נסיעה בתחבורה ציבורית לים, ועורר תגובות זועמות מצד כמה מחברי הכנסת החרדים.

חזקי ברוך , ד' בתמוז תשע"ח

פגיעה ציבורית בקדושת השבת. אבי גבאי
פגיעה ציבורית בקדושת השבת. אבי גבאי
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, סיפר אתמול (שבת) בחשבון הטוויטר על נסיעה לים אותה עשה במערך "תחבורה ציבורית" אלטרנטיבי.

בשעת צהריים צייץ גבאי "מצטרף כעת למשפחות ולצעירים שממתינים ל'ימבוס' בבאר שבע - התארגנות נהדרת לתחבורה ציבורית בשבת, כפי שצריך להיות! היעד: חוף הים באשקלון".

אחרי שהגיע לאשקלון צייץ גבאי פעם נוספת, "הגענו ליעד: חוף הים של אשקלון, בתחבורה ציבורית, בשבת, כפי שראוי שיהיה בכל מקום בארץ, בחסות המדינה ולא דרך התארגנויות פרטיות של אזרחים".

"לכל ילד שרוצה לנסוע עם חברים לים, לכל מי שידו אינה משגת לרכב פרטי - מגיעה תחבורה ציבורית איכותית גם בשבת", הוסיף גבאי והבטיח, "אחד הנושאים המרכזיים שנקדם".

במפלגות החרדיות לא אהבו את הצעד. סגן השר ליצמן תקף את גבאי ורמז לפגיעה באפשרות שיתוף הפעולה בינו ובין המפלגות החרדיות בעתיד.

"מדובר במעשה חמור שיש בו פגיעה ציבורית בקדושת השבת בפרהסיה. מר גבאי ממשיך בסדרת טעויות פוליטיות שמציגות את מנהיגותו בספק גדול לעתיד", אמר ליצמן.

סגן השר מאיר פרוש תקף גם הוא את גבאי, "הגיע הזמן לומר די לרמיסת השבת. הגיע העת שפוליטיקאים יפנימו כי שבת קודש, היא מושג קדוש ונעלה הרבה יותר מבניית קריירה פוליטית כזו או אחרת או ניסיון להדביק פערים בסקרים. השבת היא הדבר היקר ביותר לעם היהודי, וכל פגיעה בה פירושה פגיעה בכל יהודי. חבל שמר גבאי מהמר על כבוד השבת, ומביא במו ידיו כשלון לעצמו ולמפלגתו".

ח"כ ינון אזולאי מש"ס הצטרף לגינויים. "אבי גבאי רואה את הסקרים העגומים וכנראה שכח מה זה להיות יהודי - לקושש קולות על חשבון השבת זו שיטה ישנה ולא מוצלחת", אמר אזולאי.