הסנסציה הראשונה של המונדיאל

ההפתעה הגדולה של טורניר גביע העולם בכדורגל המתקיים ברוסיה הגיע ביום הרביעי כשמקסיקו ניצחה את אלופת העולם גרמניה בתוצאה 1:0

נרי וייס , ד' בתמוז תשע"ח

שחקני מקסיקו חוגגים סנסציה
שחקני מקסיקו חוגגים סנסציה
צילום: רויטרס

בששת המונדיאלים האחרונים, הגיעה נבחרת מקסיקו עד לשלב שמינית הגמר. הערב (רביעי) עשתה הנבחרת הדרום-אמריקאית את הסנסציה הגדולה ביותר בטורניר עד כה והיסטוריה קטנה-גדולה שלה, כשניצחה בפתיחת הטורניר שלה את אלופת העולם נבחרת גרמניה.

אלופת העולם גרמניה קיוותה לפתוח את שלב הבתים של הטורניר בדרך אל מסע ההגנה על התואר שלה מ-2014, בקלילות מול הנבחרת הקטנה מדרום אמריקה, אבל המקסיקנים במשחק יוצא מהכלל היו גדולים עליהם כמעט בכל פרטמטר והניצחון בתוצאה 1:0 היה מוצדק למדי.

הגרמנים, אחרי רצף משחקי הכנה לא מרשים במיוחד ובעיצומה של סערה סביב שניים משחקניהם, נותרו ללא מענה מול ההתקפות המהירות והשליטה האדירה בכדור של המקסיקנים שמופיעים בגביע העולם בפעם השביעית ברציפות.

מדובר בניצחון הראשון אי פעם של הנבחרת המקסיקנית על גרמניה כשעד כה זו הפסידה לה שלושה פעמים וסחטה שתי תוצאות תיקו. אם זה לא מספיק, אזי שמקסיקו אף הודחה מול המנשאפט ברבע גמר הטורניר הביתי ב-1986 ושוב בשמינית הגמר ב-1998.

המקסיקנים ניצחו את הגרמנים הערב בתוצאה 1:0 משער של לוסאנו בדקה ה-35, כשאף היו קרובים לספיגה של שער אחד נוסף לפחות.

במשחק שהתקיים מוקדם יותר בין קוסטה ריקה לסרביה, ניצחו הסרבים גם הם בתוצאה 1:0, משער אדיר של קולראוב בבעיטה חופשית נהדרת בדקה ה-56. גרמניה, אלופת העולם המכהנת, בדרך להדחה מוקדמת כבר בשלב הבתים?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il