שרו בעד "שואה שניה" ולא יועמדו לדין

"המילים של השירים הן וולגריות ומעציבות אבל מוגנות על ידי כללי החופש האמנותי", הודיע התובע בעיר דיסלדורף שבגרמניה.

ניסן צור , ה' בתמוז תשע"ח

אושוויץ. ארכיון
אושוויץ. ארכיון
צילום: יצחק הררי. פלאש 90

הפרקליטות בגרמניה הודיעה כי לא תגיש כתבי אישום נגד שני ראפרים מוסלמים ששרו בעד "שואה שניה" והשוו בין "השרירים שלהם לגוף של אסירי אושוויץ".

שני הראפרים הגרמניים, קולגה ופאריד בנג, עוררו סערה בחודש אפריל האחרון לאחר שהוכרזו כזוכים בתחרות פרסי המוזיקה היוקרתית בגרמניה "אקו מוזיקה", למרות שחלק משיריהם כללו קריאה "לבצע שואה שניה" וכן השוואה בין "השרירים שלי שמוגרדים טוב יותר מאשר אלו של אסירים באושוויץ".

לאחר הסערה שפרצה בעקבות ההחלטה להעניק להם את פרס על "אלבום ההיפ-הופ הטוב ביותר" בגרמניה בשנה החולפת, החליטו מארגני תחרות המוזיקה לבטל את הענקת הפרס ואילו התביעה המקומית הודיעה כי תפתח בחקירה האם השירים של שני הראפרים מפארים את הנאציזם.

לאחר מספר שבועות של חקירה הודיעה התביעה בעיר דיסלדורף כי החליטה שלא לפתוח בהליכים פליליים נגד שני הראפרים בטענה כי לא עברו על החוק הגרמני המעודד אנטישמיות או מפאר את השואה.

"ההשוואה בין אסיר במחנה ריכוז לגוף של הזמרים עצמם היא אולי חסרת טעם, אבל אינה מייצגת הכחשת שואה. המילים של השירים הן וולגריות ומעציבות אבל מוגנות על ידי כללי החופש האמנותי", הודיע התובע בעיר דיסלדורף.

בתחילת חודש יוני ביקרו שני הראפרים המוסלמים במחנה ההשמדה הגרמני אושוויץ-בירקנאו בפולין בהזמנת מועצת אושוויץ העולמית, ופירסמו מכתב פתוח בו התנצלו בפני ניצולי שואה וטענו כי "לא היתה להם כוונה לפגוע ומילות השיר פורשו בצורה לא נכונה".