עמותת מקום קטן בלב: מתנה לראש השנה

ראש השנה ממש בפתח, עובדי מחלקות הרווחה בארגונים וחברות ממש בימים אלה עמלים קשה בכדי לבחור את המתנה המנצחת לראש השנה.

, ה' בתמוז תשע"ח

מתנות
מתנות
צילום: יח"צ

חלקם יעניקו לעובדים מארזים מפנקים עם מתנות שימושיות, חלקם תלושים, אך מה שבטוח כולם ללא יוצא דופן יעניקו שי צנוע כאות הוקרה לעובדים המסורים. תהליך בחירת המתנה הוא לא עניין של מה בכך, הרי ההיצע בשוק הוא בלתי נגמר, ומצד שני התקציב קורא לנו לסדר.

כדי לייעל את התהליך, המומחים של עמותת 'מקום קטן בלב', המספקת מתנות לעובדים הביאו בפניכם כמה דברים שכדאי להימנע מהם וכמה דברים שדווקא כדאי לאמץ בעת בחירת מתנות לראש השנה. שנתחיל?

אז על מה כדאי לשים דגש בעת בחירת המתנה?

לא לחזור על בחירות קודמות – משום מה ארגונים רבים נוטים לחזור שוב ושוב על סגנון המתנה, מה שיכול לאכזב מעט את העובדים. ייתכן וכל שנה החברה מחלקת כלי בית כגון מפות או סירים, ולכן זה הזמן להפתיע את העובדים עם מתנה בסגנון שונה.

אז מה כן לעשות? פשוט לגוון במתנה, אם בפסח הענקתם כלי מטבח, הפתיעו בראש השנה את העובדים עם ציוד למחנאות. ידוע כי בראש השנה מזג האוויר נעשה נינוח יותר, ואנשים יוצאים לטיולים בחיק הטבע, כך שציוד למחנאות יהיה נהדר עבורם.

אין צורך לשמור על אפקט ההפתעה – פעמים רבות מחלקת הרווחה אינה חושפת את המתנות לעובדים, ואף לא מתייעצת איתם, מה שגורם מצד אחד לאפקט ההפתעה, אולם מצד שני רבים יקבלו מתנות שאינן מתאימות להם.

אז מה כן לעשות? תוכלו להתייעץ עם כמה עובדים, כלומר להציע 2-3 אפשרויות ולתת להם לבחור את המתנה המתאימה לעובדים. מנגד, אפשר לתת לעובדים כמה אופציות לבחירה, כלומר כמה מתנות בסגנונות שונים, וכל עובד יבחר את המתנה הרצויה והמתאימה לו. בדרך זו העובדים יהיו חלק מהבחירה וירגישו שייכות לתהליך.

לא להגדיר תקציב מראש – שוק המתנות רווי במגוון אפשרויות אין סופיות, אם אלה כלי מטבח, ציוד למחנאות, מארזים מלאים בכל טוב, גאדג'טים ועוד. מרוב ההיצע אפשר בקלות ללכת לאיבוד, וכמובן לחרוג מהתקציבים.

אז מה כן לעשות? פשוט להגדיר תקציב מראש לטובת המתנה. הגדרת התקציב יאפשר לכם לבחור רק מתנות העונות על התקציב, וגם אולי לשמור חלק מהתקציב לטובת רכישת מתנות לחגים נוספים כמו לחנוכה, פורים, יום האישה וכו'.

תוספות מפנקות למתנות – רבים מתרכזים במתנה עצמה, אך שוכחים את הדברים קטנים המעצימים את החוויה כמו תוספת של בקבוק יין משובח, צנצנת דבש, ברכה לבבית לכל עובד וכו'.

אז מה כן לעשות? הוסיפו לכל מארז או מתנה משהו קטן באווירת החג. דווקא הפרטים הקטנים הם אלה שיעשו את ההבדל ויוכלו להעשיר את המתנה.

הכתבה נכתבה באדיבות עמותת מקום קטן בלב, עמותה המציעה מגוון מתנות לראש השנה לעובדי החברה. העמותה מעסיקה בעלי מוגבלויות ומעניקה להם הזדמנות להשתלב בשוק העבודה, כך שבעצם רכישת המתנות תוכלו לתרום לחברה.