תושבי דרום תל אביב רוצים ריבונות

פעיל שכונות דרום תל אביב, אושרי מנהיימר, בתום הדיון בועדת הפנים בנושא המסתננים, "אני פונה לרה"מ וחברי הקבינט תעזרו לנו".

חזקי ברוך , ה' בתמוז תשע"ח

פעיל שכונות בדרום תל אביב, אושרי מנהיימר
פעיל שכונות בדרום תל אביב, אושרי מנהיימר
צילום: חזקי

תושב דרום תל אביב ופעיל שכונות הדרום, אושרי מנהיימר, קורא לשרי הממשלה להתעשת ולפעול למען תושבי דרום תל אביב החפצים בחיים נורמאטיביים, לפני שיהיה מאוחר מדי.

מנהיימר הגיע עם פעילים נוספים לדיון מיוחד שהתקיים בוועדת הפנים של הכנסת אודות הצעדים הנדרשים מול האלימות הגואה בדרום תל אביב, אלימות לה אחראיות כנופיות המסתננים מאפריקה.

"נציג המשטרה עצמו אמר שאין ריסון, אין פעולה נגד התופעה הזו", אומר מנהיימר שהתאכזב לראות מקרוב את אופן התנהלותה של הוועדה והדיונים העקרים הנמשכים בה ללא צעד אפקטיבי של ממש. כשנשאל למה היה מצפה, הוא משיב:

"אני מצפה שחברי הקבינט יקיימו ישיבה בדרום תל אביב. ראש הממשלה ראה את הדברים, אבל כמה אפשר למרוח את הדברים. שיחליטו מה עושים בסופו של דבר". בדבריו הוא מזכיר את האירוע הטראגי בו נהרג לוחם 'דובדבן' מפלטת שיש שהושלכה לעברו במהלך פעילות מבצעית. לטעמו גורל דומה היה קרוב להתרחש גם לשניים מחבריו שנקלעו ליידויי האבנים ההדדיים בין כנופיות המסתננים.

"אנחנו לא אומרים שום דבר גזעני. אנחנו רק אומרים את העובדות בשטח. אפילו אריתראים אמרו שיש אלימות והם מוכנים להסגיר את האלימים, אז לאן אנחנו הולכים? עוד ועדות ועוד ועדות שנמשכות כבר עשר שנים. אנחנו רוצים ריבונות בדרום תל אביב".

כחייל משוחרר טרי הוא תוהה מדוע הוא צריך לחיות בתחושת פחד כמעט צבאית, כזו המחייבת נשק מתחת לכר פן ייכנס לבית משפחתו מסתנן ויתקוף אותו או את אחותו. "למה אני צריך ללוות את אימא שלי בתשע בערב לחנות סופר כי היא מפחדת. בואו נתעורר. יש כאן נוער וצעירים שרוצים חיים שלווים".

בפנייה ישירה לראש הממשלה אומר מנהיימר: "בוא ותעזור לנו. כולנו בני אדם ואנחנו רוצים חיים חופשיים וריבונות בדרום תל אביב. דרוש יותר אכיפה. המשטרה עצמה אומרת שדרוש יותר ריסון". מהשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, מבקש מנהיימר לטקס עצה עם המפכ"ל ומפקדי המשטרה על מנת למצוא מזור לתופעה. "בסופו של דבר אנחנו המסכנים פה. יש בדרום תל אביב נשים מבוגרות שגרות בתוך חדר ולא יוצאות ממנו להליכה. לאן הגענו?".

"אני פונה לכל נבחרי הציבור. אנחנו יצור חי ולא דומם. אנחנו רוצים חופש. ראש הממשלה ראה מה קורה שם, השר בנט היה לפני כמה ימים בדרום תל אביב וראה את הסיטואציה. גם השרה שקד הייתה וראתה. את מי צריך להביא עוד? את טראמפ שיראה כמה אנחנו מסכנים? אנחנו רוצים ריבונות. יש לי חברים חיילים שיוצאים עם נשק עליהם רק כדי לעשן סיגריה בחוץ".