הכנסת תדון בניגוד עניינים של השופטת

ועדת החוקה תקיים, לבקשת ח"כ אמיר אוחנה, דיון מהיר בנוגע לניגודי העניינים שנקשרו בשמה של שופטת בית המשפט העליון, ענת ברון.

ערוץ 7 , ה' בתמוז תשע"ח

ענת ברון
ענת ברון
צילום: Revkin Fenton/Flash90

ועדת החוקה תדון בימים הקרובים בטענות שעלו להתנהלות בניגוד עניינים של שופטת בית המשפט העליון, ענת ברון.

זאת לאחר שהתקבלה בקשתו של ח"כ אמיר אוחנה וחברי כנסת נוספים לקיום דיון מהיר בנושא.

בבקשה לדיון נכתב כי עולה תמונה מדאיגה בה שופטי עליון מכהנים ובדימוס אשר נמצאים בניגוד עניינים, לא טורחים לבצע גילוי נאות ולו למראית העין, מתעלמים מהוראות החוק בעניין אשר מחייבות לפסול את עצמם מלדון בנושא, ולאחר שהנושא נחשף – מבטלים את הביקורת בזלזול".

נזכיר כי נגד השופטת ברון התפרסמו טענות על ניגודי עניינים חמורים במסגרת פעילותה כשופטת. נטען כי היא דחתה תביעות גדולות נגד מפעל הפיס שתרם באופן חד פעמי סכום כספי גדול למוסד הקונסרבטוריון שבעלה עומד בראשו, ולה עצמה קשר עמוק עם המוסד שאף מנציח את זכרו של בנה.

לפני שבוע פנתה התנועה למשילות ודמוקרטיה ליועץ המשפטי ולשרת המשפטים וקראה להם לפתוח בבדיקה וחקירה של הפרשה שלדבריה מעוררות שאלות קשות של טוהר מידות.

ועדת החוקה תעסוק בדיון גם בתפקודו של נציב התלונות על שופטים השופט בדימוס אליעזר ריבלין, שדחה את התלונה כנגד השופטת ברון, מבלי לציין בפני הקובל כי הוא עצמו מכהן כממלא מקום יו"ר המועצה המייעצת של מפעל הפיס שבעניינו עסקה התלונה.