הממשלה מחזירה שלוש גופות מחבלים

משפחת גולדין מבקשת מבג''ץ להבטיח שהחלטת הקבינט שלא להשיב גופות מחבלים מזוהי או מיוחסי חמאס אכן מיושמת.

עדו בן פורת , ו' בתמוז תשע"ח

משפחת גולדין
משפחת גולדין
צילום: יוני קמפינסקי

ממשלת ישראל פנתה אתמול (שני) לבג״צ והודיעה כי בכוונתה להעביר שלוש גופות של מחבלים שביצעו פיגועים נגד כוחות צה״ל ואזרחי ישראל באזור יהודה ושומרון במהלך החודשים הקרובים.

מדובר בגופתו של המחבל מוחמד סובחי מטול כרם אשר ניסה לבצע פיגוע במחסום תאנים הסמוך לאבני חפץ ב-2 באפריל, בגופתו של המחבל עבד אלכרים זוהדי מרשוד שניסה לדקור אזרח ישראל בתחנת אוטובוס במישור אדומים ב-8 באפריל, ובגופתו של המחבל ניסה ראמי סבראנה מבית אמר שניסה לבצע פיגוע דריסה בחברון נגד כוח צה״ל.

משפחת גולדין, באמצעות יועציה המשפטיים פרופ׳ אביעד הכהן, עו״ד עודד סבוראי והקליניקות המשפטיות במכללת שערי משפט ומדע, השיבה הבוקר לבג״צ וביקשה כי בית המשפט יבקש מהממשלה את החומר המודיעיני על מנת להבטיח שהחלטת הקבינט שלא להשיב גופות מחבלים מזוהי או מיוחסי חמאס אכן מיושמת.

בתשובה נכתב כי ״השבת שלוש גופות המחבלים אשר ביצעו פעולות מפגעות כנגד חיילי צה״ל ואזרחי ישראל הינה מסר רע שעלול להשפיע ולעכב את השבת חיילי צה״ל ואזרחי ישראל, לצד עידוד הטרור והובלה לפיגועים נוספים. תנאי בסיסי לשחרור גופות המחבלים חייב להיות כי הלוויות שלהם לא תהפוכנה לאירוע תודעתי ופסטיבל תקשורתי המשרת את מי שמחזיק בחיילי צה״ל ובאזרחי ישראל״.