נתניהו: המאחז הערבי ייהרס בקרוב

בסביבת ראש הממשלה מתייחסים לדחיית הרס המבנים הבלתי חוקיים במאחז פלסטיני, חרף הנחיית בג"ץ בנושא.

ניצן קידר , ו' בתמוז תשע"ח

המאחז הערבי הלא חוקי בסוסיא
המאחז הערבי הלא חוקי בסוסיא
רגבים

בסביבת ראש הממשלה מבהירים בצהריים (שלישי) כי הריסת המבנים הבלתי חוקיים במאחז הפלסטיני הממוקם ליד היישוב סוסיא בדרום הר חברון - תבוצע בקרוב.

נזכיר כי לשכת ראש הממשלה הורתה לדחות את פינוי המבנים במאחז נווג'עה, חרף הנחיית בג"ץ להרוס אותם.

בתחילת השבוע אף החלו כוחות המשטרה והצבא להיערך לקראת הפינוי הצפוי על פי הוראת בית המשפט, אך הם קיבלו הוראה מגבוה שהפינוי נדחה - ללא שננקב זמן בו תבוצע החלטת בג"ץ.

במועצת יש"ע אומרים היום כי "בלתי מתקבל על הדעת ששוב ושוב ידחה קיום פסק הדין והמאחז הערבי 'נאווג'ה' ליד היישוב סוסיא לא יפונה. החלטה זו היא מתנה לרשות הפלסטינית ולאיחוד האירופי, אשר מנסים בכל כוחם להשתלט על שטחי C בניגוד להסכמים הקיימים. מדובר בשנים של אוזלת יד של מדינת ישראל אל מול פורעי החוק הערביים".

במועצה הזכירו כי רק בשבוע שעבר פונתה שכונת נתיב האבות. "בשבוע בו ההתיישבות הישראלית קיימה בכאב רב את פסק הדין של בג"ץ הקובע לפנות ולהרוס חלק מבתי שכונת נתיב האבות שבגוש עציון ואת ההתיישבות בתפוח מערב, זו אפליה חמורה לא לבצע את פסק הדין הקובע לפנות מאחז ערבי בשטחי C . כיצד ייתכן שבתים ישראלים מפונים מיושביהם ונהרסים פעם אחר פעם כלאחר יד, ומאחזים ערביים עדין עומדים?. אנו דורשים כי פסק הדין יבוצע עד תומו".