זחאלקה השתולל בכנסת

ח"כ זחאלקה התפרץ במהלך דיון על חוק המואזין. "אתם גזענים ופשיסטים, אתם מחפשים רק מוות". ח"כ יוגב ענה לו: "טרוריסט לך לסוריה".

חזקי ברוך , ו' בתמוז תשע"ח

ח"כ ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) פרץ בצעקות במהלך דיון על חוק המואזין שהתקיים בצהריים (שלישי) בוועדת החוקה של הכנסת.

"אתם גזענים ופשיסטים, אתם מחפשים רק מוות", צעק זחאלקה. ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) שיזם את חוק המואזין השיב לו "לך לפרלמנט בסוריה, טרוריסט".

''אין לנו דבר נגד המתפללים, אני עצמי אדם דתי. אבל אסור לגזול שינה. במדינות רבות בעולם, גם במדינות ערביות, חל איסור על השמעת מואזין באמצע הלילה. כך מקובל במצרים, הולנד, סין גרמניה וצרפת", הסביר יוגב.

''קיבלנו פניות מיהודים וערבים כאחד, מורים, תלמידים ונהגים להסדיר את נושא רעש המואזין. אין שום סיבה או הצדקה להעיר תושבים באמצע הלילה. לפני מאה שנה לא היה רמקול, ובימינו יש שעון מעורר או אפליקציה. זהו חוק מוצדק ומתבקש. הגיע הזמן להחזיר את השקט לרחובות ולתושבים'', הוסיף.

מוקדם יותר היום נחשף הדיל בין חברי הכנסת החרדים לחברי הכנסת הערבים, במסגרתו יפילו החרדים את חוק המואזין בתמורה לתמיכת הערבים בחוק הגיוס.

ח"כ יוגב תקף את הסיעות החרדיות, "בכדי להמשיך להשתמט מגיוס לצה"ל, בתמורה לתמיכת הערבים בחוק הגיוס, והפלת התיקון לחוק הרעש בתמורה, החרדים ימכרו את ארץ ישראל, את מדינת ישראל, החרדים ימכרו את שנתם של אזרחי מדינת ישראל, והכל כדי להשתמט מגיוס", אמר.

''אין מי שפטור מגיוס לצבא ההגנה לשראל. זו מצווה גדולה, כשם שאין מי שפטור מלימוד תורה בעם ישראל. את ה'איך' לעשות את זה ולקדם את החוק, עוד נבחן", הוסיף חבר הכנסת מהבית היהודי.

כאמור, דבריו החריפים של יוגב מגיעים לאור הצהרתו של ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בדיון הבוקר בוועדת הכספים.

במענה לפניית ח"כ אחמד טיבי על חוק המואזין סיפר גפני כי "סיכמנו שהחוק הזה לא ימשיך הלאה, הוא עבר טרומית וזה הסיכום בינינו. לאחר ששוחחנו אני וח"כ טיבי, אני סבור שהחוק הזה אסור שימשיך, דיברתי עם יו"ר הקואליציה ועם מציע ההצעה וזו עמדת יהדות התורה וש"ס. זה חוק שרק מרגיז ולא עושה משהו.

"יש חוק למניעת רעש שיכול לתת מענה לסוגיה, המשטרה לא מפעילה את האמצעים לעצור את הרעש. אם זה יעבור זה יופעל רק נגד החרדים, אני לא חושב שיש לזה תועלת מעשית. מה שזה יעשה זה שאחד באינדונזיה יחשוב שישראל רוצה לעצור את המואזין במסגדים. דיברתי גם עם יו"ר ועדת החוקה, גם אם יהיה דיון לא תהיה הצבעה", הבהיר גפני.