"השב"כ ניצל את תמימות הבית היהודי"

בעקבות פסילת ההודאות תוקף עו"ד בן גביר את שרי הבית היהודי, "השב"כ ניצל את תמימותה של שקד ואת תמימותו של נפתלי בנט".

ערוץ 7 , ו' בתמוז תשע"ח

תוקף. עו"ד איתמר בן  גביר
תוקף. עו"ד איתמר בן גביר
צילום: אלירן אהרון

עו"ד איתמר בן גביר שהיה עד ההגנה המרכזי במשפט דומא וייצג את עמירם בן אוליאל בשלב המעצר הגיב אחר הצהריים (שלישי) להחלטה של בית המשפט בעניין פסילת חלק מההודאות.

לדבריו, "בית המשפט נתן היום את התשובה הברורה לקריאתו המהדהדת של נפתלי בנט שרץ מאולפן לאולפן מכנס לכנס בזמן החקירה ושאל: למי אתם מאמינים לאיתמר בן גביר או לאיילת שקד?".

בן גביר מוסיף, "בכל הכבוד והערכה לשרה שקד היום ברור כי אנשי השב"כ ניצלו את תמימותה ואת תמימותו של נפתלי בנט ועשו מהלך שייזכר לדיראון עולם בספרי ההיסטוריה של מדינת ישראל. יהודי לא מענה יהודי ובשב"כ חייבים להפנים זאת".

"יחד עם זאת יש להצטער על כך שבית המשפט לא פסל את כל ההודאות והאמירות של הנאשמים ועשה ניתוק מלאכותי בין הנתונים שכולם מובילים למסקנה אחת: יש לפסול את כל ההודאות".

כאמור, בית המשפט המחוזי מרכז פסל בצהריים את כל ההודאות שנלקחו תוך כדי עינויים מעמירם בן אוליאל הנאשם העיקרי בפרשת הרצח בכפר דומא.

עם זאת, שאר ההודאות של בן אוליאל אושרו ונותרו בתוקף. גם ההודאה שמסר בן אוליאל במהלך השחזור קבילה והמשפט נגדו יימשך.

מרבית הודאותיו של הקטין הנאשם במעורבות ברצח נפסלו, מלבד הדברים שאמר למדובב שגבה ממנו הצהרה כללית על סיפור המעשה. עם זאת, גם המשפט נגדו יימשך, מאחר שההודאות שנגבו מבן אוליאל מפלילות גם אותו. סנגוריו מקווים כי בעקבות הקביעות בבית המשפט ישוחרר הקטין בקרוב למעצר בית.

נציין כי בשל צו איסור פרסום לא ניתן לפרט מהם אותם עינויים, ''אמצעים מיוחדים'', שהופעלו במהלך חקירות השב"כ.