הראשל"צ לאיחוד הלאומי:
תשמרו על הדת במדינה, תחזקו את הרבנות

ראשי ''האיחוד הלאומי'' נפגשו עם הרב הראשי לישראל יצחק יוסף שדרש מהם לבטל את מתווה הגיור שגיבש משה ניסים.

חזקי ברוך , ז' בתמוז תשע"ח

הפגישה בלשכת הרב יוסף
הפגישה בלשכת הרב יוסף
צילום: מפלגת האיחוד הלאומי

שר החקלאות אורי אריאל וח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי - האיחוד הלאומי) נפגשו עם הראשון לציון והרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף בבית הרבנות הראשית בירושלים.

הרב יוסף הציג בפני השניים את הבעיות החמורות במתווה הגיור שהגיש השר לשעבר משה ניסים, ודרש מנציגי ''האיחוד הלאומי'' לבטלו לאלתר.

הרב יוסף הבהיר את החשיבות של שמירת מערך הגיור תחת הרבנות הראשית לטובת אחדותו של עם ישראל. הוסכם בפגישה לקדם חוק גיור ממלכתי שיסדיר את המערך תחת הרבנות הראשית בלבד.

"אני מאחל לכם שתהיה לך סיעתא דשמיא, שהקדוש ברוך הוא יברך אתכם בעצה טובה. שתעשו למען עם ישראל. תשמרו על הדת כאן במדינה, אתם שליחים של עם ישראל, תחזקו את הרבנות בכל התחומים: בגיור, בכשרות ובכל תחומים.

''בזכות זה תהיה לכם ברכה והצלחה בכל מעשי ידכם. הקב"ה ימלא משאלות לבכם לטובה ולברכה, בריאות איתנה, אריכות ימים ושנים. שיהיה לכם ברכה והצלחה", אמר הרב יוסף.

במפלגת האיחוד הלאומי הוסיפו, ''עם כל ניסיונות הכרסום של ארגוני הקרן החדשה, הרפורמים והשמאל הקיצוני חשוב להדגיש- הרבנות הראשית היא זו שתשמור על ישראל יהודית. כך בגיור, בכשרות, בנישואין, בגיטין ועוד.

''אנו מחזקים את ידי הרבנים הראשיים בעמידתם האיתנה באתגרים השונים. נמשיך לפעול יחד לחיזוק זהותה היהודית של המדינה", הוסיפו במפלגה.