חשיבותו של איש מקצוע עיצוב המטבחים

כאשר אנו נתקלים בצורך של קניית מטבח חדש או מחודש
נצטרך לשים לב לדברים הבאים:

, ז' בתמוז תשע"ח

מטבח חדש
מטבח חדש
צילום:pixabay

יש לקחת בחשבון, כי שלב התכנון וחשיפת עיצובו הוא שלב מרכזי שחייב לספק את מלוא הצורך העקרוני לתכנן באופן מושלם את חלל המטבח על המרכיבים השונים המהווים אותו- ארונות אחסון, כיורים, נקודות חשמל, שילוב של מכשירי חשמל, אזורי נוחות – לבישול, לאכילה. משטחי עבודה ועוד.

כמו כן, מובן שיש חשיבות לא מסולא למשמעות הבחירה הסופית בסגנון המטבח ובעיצובו. ההחלטה האם יהיה מדובר במטבח מודרני יוקרתי או מטבח המשווה תחושה חמימה ושלווה של חזרה למקורות ולטבע בבחינת- המטבח הכפרי..- כל אלו יעמדו בראש סדר העדיפויות בהחלטות השונות שמתקבלות בעת תכנון המטבח.

עצות של מעצב מטבחים- עד כמה להקשיב? יש לעקוב באופן הדוק ומדוקדק אחרי עצות וטיפים שמעניקים לנו אנשי המקצוע בתחום עיצוב המטבחים ולזכור- לכל אחד יש תפקיד בעולם שהוא מיומן בו. הניסיון שהם רכשו, הידע הרב שנצבר אצלם וכמובן היכולת העיצובית שמתאימה אך ורק לעוסקים בעיצוב המטבחים- יוכלו לשרת את הרצון שלנו לעצב את המטבח המושלם ולהביא אותנו להגשמת פנטזיה על פי הצרכים, המגבלות והאופי האישי.

מעצב המטבחים לרוב יעניק תוך כדי עבודתו טיפים רבים ומגוונים ושפע של עצות עיצוביות ושיטות אדריכליות- כל אלו אמורים להוות מרכז כובד משמעותי בעת ההחלטה על בחירת המטבח. ללקוח אין היכולת והידע על מנת לבחור את המטבח הראוי והנכון לפי מידותיו.

איזון בין סגנון לבישול - כך, יש לבחון עם מעצב המטבחים את ההחלטה המשמעותית שנוגעת לאיזון עיצוב המטבח וקביעת תכנונו- האם להניח את מרכז כובד המראה על האסתטיקה דווקא, על המראה, העיצוב והסגנון- או שמא לקבוע את חשיבות המרכזית בפונקציונליות השימוש של המטבח אמנם עבר מהפכה רבא בעידן המודרני. כולנו עדים לחשיבותו של חדר זה כמעין "מדורת שבט" משפחתית התורמת לגיבוש בני המשפחה ולמיקום מפגשים נוחים וחמים ביניהם, ואולם האופי הפונקציונלי של המטבח לעולם לא הסתיים- הוא לנצח יהווה חלל בישול שימושי. רק מעצב מטבחים מיומן ובעל ניסיון יוכל למצוא את האיזון העדין, את השילוב המושלם שבין מראה למעשה, בין היכולת לקבוע את המטבח כאחד ממרכזי הסגנון המשמעותיים של הבית כולו לבין החשיבות של בנייתו באופן של נוחות מקסימלית על מנת לאפשר למשתמשים בו עבודה קלילה של תכנון מוקפד ורצוי- בין חלקיו בפרט ובמראה המוגמר והסופי שלו כיצירת אדריכלות בכלל....