בואנוס איירס

בירת ארגנטינה היא עיר חיה ובועטת.
לפניכם סקירה קצרה על חלק קטן מהם.

, ז' בתמוז תשע"ח

ארגנטינה
ארגנטינה
צילום: יח"צ

הפרח הנפתח מעצמו - Floralis Genéricaהיצירה הייחודית, שנבנתה ב-2002, נראית כפסל ברזל דמוי פרח המתנשא לגובה עשרים מטרים. הפסל המוצב ב Plaza de las Naciones Unidas, הוענק במתנה לעיר על ידי האדריכל אדוארדו קטלנו. הייחודיות שבו מתגלית לעיני המבקרים בשעות הבוקר והערב כאשר הוא נפתח מעצמו. ארבע פעמים בשנה, באירועים מיוחדים, עלי הכותרת המטאליים של הפרח נשארים פתוחים גם בלילה, ויוצרים מחזה מרהיב מלווה בתאורה אדמדמה.

הספינה שהפכה למוזיאון – ARA Presidente Sarmiento - ספינת האימונים קרויה על שמו של הנשיא השביעי של ארגנטינה, דומינגו סרמיינטו. הספינה הוותיקה משמשת בימים אלו כמוזיאון שצף על המים. המוזיאון שמר על צורת הספינה מסוף המאה ה-18. הארגנטינאים הטביעו את דמותה אף על מטבע 5 פסו שהונפק בין השנים 1961-1968.

אזור טיגרה – באזור זה, הנמצא בסמוך לבואנוס איירס, תמצאו נחלים ונהרות קטנים רבים המשמשים מקום מגורים לתושבים המתניידים בסירות פרטיות. גם אתם תנועו בעזרת ספינה שתיקח אתכם לכל פינה וכמובן שתעצור לכם ב מוזיאון האמנות "Tigre Delta Del Argentina", שהוקם על כתליו של מועדון ששימש את הבוהמה המקומית בתקופת ה"בל אפוק" מהמאה ה-19 ועד שלהי מלחמת העולם הראשונה. בשנת 2006 שופץ המבנה והפך לאחד מהבניינים המהודרים באזור, בזכות תוספת של שיש, ברונזה ו-ויטראז' זכוכית מרהיב.

רוצים לטייל בארגנטינה – פנו אל צוות המומחים של מיי טריפ – טיול לארגנטינה